Jakie auto można kupić w ramach programu "Mój elektryk"? Chociażby Mustanga Mach-E

W lipcu ruszył program "Mój elektryk", który ma na celu zachęcenia społeczeństwa na przesiadkę w elektryczne samochody. Głównie poprzez dofinansowanie. W ramach tego programu można zakupić nawet Forda Mach-E jak sugeruje Ford Polska.

W ramach programu „Mój elektryk", który ruszył 12 lipca jest możliwość uzyskania dopłat na zakup pojazdu elektrycznego w naszym kraju.

Zobacz wideo Ładowanie hybrydy plug-in. Czy można z domowego gniazdka? Ile to kosztuje? Jak najsensowniej to robić?

Budżet na cały program wynosi 500 mln zł do wykorzystania w latach 2021-2026, chyba, że wcześniej zostanie wyczerpany limit. Dofinansowanie w przypadku osób fizycznych wynosi 18 750 zł, a dla tych z Kartą Dużej Rodziny nawet 27 000 zł. Warto nadmienić, że w tym drugim przypadku nie obowiązuje limit ceny pojazdu, podczas gdy standardowo wynosi on 225 000 zł.

Ford Polska chwali się, że w ramach tego programu można zakupić Mustanga Mach-E i to bez posiadania Karty Dużej Rodziny. Auto, które da radę zmieścić się w wytycznych programu będzie posiadał napęd na tylne koła i pojemnością baterii 75 kWh. Moc w tym wypadku wynosi 269 KM. Cena bazowa takiego Mustanga wynosi 216 120 zł. Można zamówić w każdym z dostępnych kolorów – Shadow Black, Space White, Carbonized Grey, Iconic Silver, Infinity Blue albo Lucid Red.

Ford Polska liczy, że program „Mój elektryk" spopularyzuje auta elektryczne w naszym kraju, a co za tym idzie również ich Mustang Mach-E skorzysta na tym zastrzyku promowania ekologicznej jazdy. Dane pokazują również wzrost sprzedaży aut elektrycznych w Polsce o 94 proc. w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku (pierwsze siedem miesięcy roku).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.