Focus ST Edition. Nowe wcielenie sportowca, nie mylić ze zwykłym Focusem ST

Ford zaprezentował nowego Focusa ST Edition. Jednak to nie jest standardowy Focus ST.

Ford Focus ST Edition dostępny jest tylko na wybranych rynkach w Europie i oferowany jest wyłącznie w wersji 5-drzwiowej.

Zobacz wideo Ford Puma kusi nie tylko funkcjonalnym bagażnikiem [RECENZJA]

Ford Performance wykorzystał w pojeździe regulowane zawieszenie typu coilover. Aby poprawić trzymanie się nawierzchni Focus w standardzie jeździ na aluminiowych felgach formowanych ciśnieniowo. Klienci mają do dyspozycji opcjonalne opony wyczynowe, które współpracują z sportowymi układami, takimi jak hydraulicznie aktywowany elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (eLSD) oraz możliwość wyboru trybu jazdy, w tym trybu torowego.

Ford Focus ST EditionFord Focus ST Edition Ford

Na karoserii znalazł się specjalny kolor Azura Blue, którego dopełnieniem są czarne akcenty i czarny kontrastujący dach. We wnętrzu natomiast znalazło się miejsce na częściowo skórzane siedzenia Recaro, niebieskie przeszycia i czerwony przycisk do odpalania auta.

Ford Focus ST Edition przetestowany został na Północnej Pętli niemieckiego toru Nürburgring. Prześwit Focusa ST Edition został obniżony o 10 mm z przodu i z tyłu w porównaniu ze standardowym Focusem ST, a klient ma możliwość regulacji wysokości o kolejne 20 mm. Sztywność sprężyn została zwiększona o ponad 50 procent w porównaniu ze standardowym Focusem ST.

Ford Focus ST EditionFord Focus ST Edition Ford

Firma dostarcza auto z dokumentacją sugerującą najlepsze ustawienia zawieszenia dla pojazdu.

Pod maską znalazł się aluminiowy silnik EcoBoost o pojemności 2,3-litra, który generuje 280 KM mocy i 420 Nm momentu obrotowego. Zastosowano również rozwiązanie, pozwalające zmniejszać zwłokę charakterystyczną dla pracy turbosprężarki, sprawdzone wcześniej w Fordzie GT oraz w pick-upie F-150 Raptor. Od 0 do 100 km/h auto potrzebuje 5,7 s., natomiast prędkość maksymalna wynosi 249 km/h.

Focus ST Edition jest dostępny na zamówienie w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, a jego dostawy rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.