Pociąg rozjeżdża wiatrak. Przynajmniej jego część [WIDEO]

Przewożenie wielkogabarytowych materiałów jest trudnym zajęciem i nie wszyscy mogą się tym zajmować. Gorzej jeśli po drodze są tory kolejowe.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę w Teksasie. Nagranie ze zdarzenia, gdzie pociąg uderza w łopatę turbiny wiatrowej, już wrzucono do internetu.

Dokładniej rzecz ujmując, kierowca ciężarówki nie był w stanie aż tak się "złamać" na zakręcie. Efektem tego było zablokowanie przejazdu kolejowego.

Zobacz wideo Wypadek w tunelu. Kierowca ciężarówki uderzył w inną ciężarówkę

Na nieszczęście kierowcy szlabany zaczęły się opuszczać, a sygnalizacja kolejowa informować o nadjeżdżającym pociągu. W tym momencie kierowca ciężarówki postawił wszystko na jedną kartę i ruszył, niszcząc zabezpieczenia przejazdu.

Na jego nieszczęście nie udało mu się uniknąć zderzenia z rozpędzonym pociągiem. Lokomotywa spektakularnie wbiła się w łopatę śmigła, które zostało przełamane. Aby było jeszcze bardziej widowiskowo, siła uderzania musiała być na tyle duża, że ciężarówka, która ciągnęła ładunek, przewróciła się na bok.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Uszkodzona została łopata turbiny, ciężarówka i pociąg. Na miejsce przyjechały władze, pojazd postawiono na kołach, miejsce zabezpieczono, a drogę wyłączono z ruchu na kilka godzin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.