Dacia wygrywa z Volkswagenem. Lipiec 2021 łaskawy dla rumuńskiej marki

Zazwyczaj liderem sprzedaży była Toyota lub Volkswagen. W lipcu tego roku pojawił się jednak nowy gracz, którego nikt się nie spodziewał.

Europejskie wyniki sprzedaży nowych aut w lipcu tego roku można powiedzieć, że wprowadziły lekkie zamieszanie. Dotychczasowi liderzy czyli Volkswagen Golf oraz Toyota Yaris, musiały oddać palmę pierwszeństwa nieoczekiwanemu zwycięzcy.

Zobacz wideo Najnowszy Volkswagen ID.4 potrafi potrafi wiele, na przykład możesz z nim porozmawiać. Zobacz, w jaki sposób

Owym zwycięzcą okazała się Dacia Sandero. Najwyraźniej w pandemii Europejczycy zdecydowali się zacisnąć pasa, czego efektem jest wygrana budżetowego modelu i marki. Dotychczas rumuńska marka nie miała okazji zająć zaszczytnego pierwszego miejsca.

Bolesne musi to być w szczególności dla Volkswagena, gdyż odnotował spadek o 37 proc. w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku. Na jego usprawiedliwienie można powiedzieć, że ogólnie rynek europejski mniej sprzedał aut w porównaniu do zeszłorocznego lipca – 967.830 sprzedanych aut w porównaniu do lipca 2020 roku gdzie rynek przyjął 1,27 mln aut.

Dacia Duster 2021Znamy ceny odświeżonej Dacii Duster. Nadal jest dosyć atrakcyjnie

Tak znaczący spadek może mieć swoje przyczyny w problemie pozyskania półprzewodników. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie sytuacja na rynku nie poprawi się.

Więcej o: