O włos od tragedii. Autokary jechały pod prąd na DK nr 50 [WIDEO]

Na drodze krajowej numer 50 na odcinku Grójec-Góra Kalwaria omal nie doszło do groźnego wypadku z udziałem nawet czterech pojazdów. Wszystko zarejestrowała kamera samochodowa.

Na kanale STOP CHAM na YouTube zamieszczone zostało nagranie, na którym widać dosyć niebezpieczną sytuację na DK nr 50 pomiędzy Grójcem, a Górą Kalwarią. W zdarzeniu wzięły udział dwa autokary, TIR i Audi.

 

Jak widać na nagraniu Audi oraz TIR jadą prawidłowo swoją stroną jezdni, gdy raptem za łuku pojawia się najpierw jeden autokar, a następnie drugi, które jadą pod prąd. Kierowca TIR-a zmuszony był do gwałtownego manewru, zresztą podobnie jak kierujący autem osobowym.

Zobacz wideo Wysyłasz dziecko na kolonie? Sprawdź, czym jedzie

Na wideo widać jak jeszcze kierujący ciężarówką wymienia „uwagi" z kierującym autokar, który energicznie gestykuluje. Obydwa autokary jednak kontynuują swoją podróż, ale można mieć nadzieję, że zjadą na przeciwległy pas, gdyż na początku nagrania widać, że chwilę wcześniej przed zdarzeniem kończą się bariery ochronne pozwalające na przejechanie na drugą stronę jezdni.

Całe szczęście nic nikomu się nie stało, ale strachu kierowcy musieli się najeść.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.