Radiowóz wyprzedził na podwójnej tuż przed przejściem. Został nagrany. "Sroga kara" [WIDEO]

Ponoć nie ma równych i równiejszych wobec prawa. W tym wypadku rzeczywiście tak jest, bo policjant zostanie ukarany, a mogło zakończyć się tragicznie.

W Kędzierzynie-Koźlu nagrano radiowóz, który wyprzedza bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, do tego na podwójnej ciągłej:

 

Bez sygnałów świetlnych czy dźwiękowych, ani bez jakiegokolwiek powodu kierowca radiowozu zdecydował, aby wyprzedzić pojazd przed nim. Zrobił to podczas zwalniania przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić osoby, które chciały z niego skorzystać.

Zobacz wideo Ku przestrodze. Lubuska policja pokazała niebezpieczne wypadki z udziałem pieszych i rowerzystów na przejściach

Radiowóz został złapany na nagraniu, gdy w bezpośrednim sąsiedztwie decyduje się na wykonanie manewru i z dużą prędkością wjechał na pasy. Po chwili znalazły się na nich dziecko i kobiety.

Nowe radiowozy - grupa SpeedPolicjanci chcieli wrobić kierowcę w uszkodzenie radiowozu. Mieli sfingować stłuczkę, ale im nie wyszło

Normalny kierowca zostałby automatycznie zatrzymany i czekałaby go surowa kara. Jak ustalił auto.dziennik.pl funkcjonariusze łamiący przepisy jechali na pilną interwencję, jako wsparcie dla innych policjantów przy zatrzymaniu osoby z listem gończym. Jednak ze względu na brak sygnałów nie byli pojazdem uprzywilejowanym. Funkcjonariusz, który kierował auto został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł i punktami karnymi. Zostało również wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec niego.

Więcej o: