Ford sprawdził czy Mustang Mach-E dojedzie nad morze. Najwyraźniej tak

Problem z autami elektrycznymi jest taki, że nadal panuje przeświadczenie, że nadają się do miasta, ale w trasę już nie. Ford sprawdził, czy da się przejechać na jednym ładowaniu nad morze z europejskich stolic.

W stosunku do zeszłego roku w Europie przybyło 50 proc. aut elektrycznych. Ford chciał sprawdzić czy da się przejechać ich Mustangiem Mach-E na jednym ładowaniu ze stolicy danego kraju na najbliższą nadmorską plażę? Jak się okazało – da się.

Zobacz wideo Jeden z najciekawszych SUV-ów segmentu C? Testujemy nowego Forda Kuga

Zasięg Mustnaga Mach-E to 610 km według zapewnień producenta. Na poniższej grafice można zobaczyć, z jakich stolic da się dojechać i ile wynosi odległość do najbliższej nadmorskiej plaży.

Zasięg Forda Mustanga Mach-E i odległość do najbliższej nadmorskiej plaży z każdej europejskiej stolicyZasięg Forda Mustanga Mach-E i odległość do najbliższej nadmorskiej plaży z każdej europejskiej stolicy Ford

Co najważniejsze, według tych zapewnień, da się dojechać do celu bez ani jednego ładowania. Jednak producent chwali się, że dzięki FordPass Charging Network nie ma problemu i tak z ładowaniem, gdyż gwarantuje ładowarki zarówno w stolicach każdego kraju, jak i w kurortach nadmorskich.

Wiedza elektryzująca - wallboxCyberbezpieczeństwo, a samochody elektryczne - czy haker może włamać się przez wallbox?

Dzięki Fordowi można również zaplanować trasę w EV Trip Planner w aplikacji FordPass. Mając dane podające aktualny stan naładowania akumulatora, Mach-E planuje ewentualne postoje na ładowanie. Funkcja Intelligent Range przewiduje zasięg, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak styl jazdy, prognozy pogody oraz dane z innych Mustangów Mach-E, które pokonały już tę samą trasę.

Więcej o: