7-miejscowy Jeep dla Ameryki Południowej. Nowy Commander na jazdę po dżungli [WIDEO]

Na rynkach Ameryki Południowej pojawi się nowy Jeep - Commander. Wygląda ciekawie, ale poza częścią nazwy nie ma nic wspólnego ze swoim chińskim kuzynem.

Jeep rzucił światło dzienne na nowego Commandera, który będzie dostępny na rynkach Ameryki Południowej. Bliżej jest mu jednak do Compassa niż Grand Commandera sprzedawanego w Chinach.

 

Trzyrzędowy SUV zadebiutuje 26 sierpnia w Brazylii, ale można już się z nim zaznajomić na oficjalnym, powyższym wideo. Stylizacyjnie podobny jest do niedawno odnowionego Compassa, ale Commander różni się lekko przodem, linią świateł i niżej usytuowanymi wlotami powietrza.

Zobacz wideo Są tacy, którzy twierdzą, że to nie jest prawdziwy Jeep. Są w błędzie. Sprawdzamy Jeepa Compass PHEV 4xe

Z profilu widać kanciaste nadkola, które przypominają Compassa, ale linia okien, wydłużony rozstaw osi i dwukolorowe wykończenie bardziej nawiązuje do modelu Grand Cherokee. Tylne światła również nawiązują do tego drugiego modelu, ale są położone wyżej przez co łączą się z chromowaną listwą.

W kabinie zajdziemy deskę rozdzielczą dzieloną z Compassem, w tym 10,25’’ cyfrowy zestaw wskaźników i 10,1’’ ekran dotykowy. Producent zapowiada różne wersje wykończenia, np. widoczny na nagraniu brązowy zamsz.

Jeep jeszcze nie udostępnił specyfikacji swojego nowego modelu, należy jednak spodziewać się wielu elementów zaczerpniętych z Compassa. Oznacza to, że może być oferowany z 1,3 L silnikiem benzynowym TurboFlex współpracującym z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów oraz 2,0 L turbodieslem MultiJet współpracującym z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów. Moc będzie przekazywana albo na przód, albo na wszystkie cztery koła.

Jeep Commander będzie produkowany w fabryce Stellantis w Pernambuco w Brazylii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA