Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie tej jesieni powiększy się o 266 ulic. I to nie koniec

Już jesienią Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie obejmie 50 tys. miejsc parkingowych. W przyszłości będzie ich jeszcze więcej.

Podczas ubiegłorocznego powiększania strefy płatnego parkowania w Warszawie o dodatkowe ulice na Woli i na Pradze stołeczny Zarząd Dróg Miejskich musiał wyznaczyć 7,5 tys. miejsc parkingowych. Nie chodziło o większą przestrzeń dla kierowców - ratusz musiał dokładnie oznaczyć istniejące miejsca, tak by nie było wątpliwości, że podlegają pod nową strefę. W tym roku, już na jesieni, pracy będzie dwa razy więcej - ZDM wyznaczy 14,5 tys. nowych miejsc na 266 ulicach. Ostatecznie (po odrzuceniu pierwszego projektu) wojewoda mazowiecki wydał zgodę na rozszerzenie płatnej strefy.

Zobacz wideo Wiedzieliście o zasadzie "10 metrów"? Chodzi o parkowanie

Strefa Płatnego Parkowania na Ochocie i na Żoliborzu

Tej jesieni za parkowanie zapłaci się na kolejnych ulicach stolicy. Strefa obejmie 145 ulic Ochoty i 121 ulic Żoliborza. Oznacza to, że w całej Warszawie płatnych będzie już w sumie 50 tys. miejsc parkingowych.

Jesienne rozszerzenie strefy to przede wszystkim ułatwienie dla mieszkańców wspomnianych dzielnic. Opłaty za kolejne godziny parkowania skłaniają bowiem „przyjezdnych" kierowców do jak najkrótszego zajmowania miejsc postojowych. Dzięki temu mieszkańcom, którzy korzystają z abonamentu i nie płacą za parkowanie, łatwiej zaparkować.

- tłumaczy warszawski ZDM.

Jak zapowiadają urzędnicy, część ulic zostanie przeznaczonych wyłącznie dla aut mieszkańców, przez umieszczenie znaków „zakaz postoju" z adnotacją, że nie dotyczy to posiadaczy abonamentów.

Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie jeszcze urośnie

ZDM zapowiedział już, że jesienne rozszerzenie strefy prawdopodobnie nie będzie ostatnim. Zgodnie z zapowiedziami, po zeszłorocznym ustanowieniu strefy na Pradze-Północ i na Woli oraz opisywanym na Ochocie i na Żoliborzu, urzędnicy chcą zaproponować zmiany w kolejnych dzielnicach.

Przygotowujemy się do konsultacji społecznych na Saskiej Kępie, niewielkich obszarach Pragi-Północ, gdzie strefy jeszcze nie ma, oraz na północnym Mokotowie

- informują.

Więcej o:
Copyright © Agora SA