GDDKiA zrezygnowało z opłat na A4. Jednak tylko w ostatnią niedzielę i to na krótko

Wakacje oznaczają wzmożony ruch na drogach. Z tego powodu bramki na autostradach często się nie wyrabiają, a na trasie tworzą się wielokilometrowe zatory.

Sierpień i wakacje. Co może pójść nie tak? Wiele. W ostatnią niedzielę zakorkowała się autostrada A4 na węźle Wrocław Wschód – SPO Krajków i przed bramkami w Karwianach.

Zobacz wideo Odcinkowy pomiar prędkości - skuteczna broń w walce z kierowcami, którzy przekraczają prędkość

Utrudnienia zaczęły się po południu, a korek w obu kierunkach rósł z każdą minutą. W kierunku granicy wynosił w szczytowym momencie sześć i pół kilometra, a w stronę Katowic - dwa i pół kilometra. Kierowcy musieli liczyć się z wielogodzinnym przymusowym postojem. Punkty poboru opłat nie wyrabiały się mimo starań.

Warianty obwodnicy aglomeracji warszawskiej według GDDKiAWarszawa będzie miała drugą obwodnicę. Wpisano ją do RPBDK 2030

Lokalny oddział GDDKiA zdecydował, że w momencie największego nagromadzenia samochodów odstąpi od poboru opłat. Był to moment, gdy w kolejce po bilet stało ponad tysiąc pojazdów. Dyspensa trwała około godziny i po godzinie 15 wrócono do pobierania należności.

GDDKiA radziła omijanie kłopotliwych punktów na trasie.

Więcej o: