Zatankował do pełna BMW i uciekł ze stacji. Zatrzymał się dopiero po tym, jak staranował go radiowóz

Doniesienia policji nie przestają nas zaskakiwać. Kierowca BMW nie tylko ukradł paliwo ze stacji, ale na dodatek postanowił uciekać przed policją. Zatrzymał się dopiero po tym, jak wjechał w niego radiowóz.

Do zdarzenia doszło w Koszalinie. Policjanci dostali zgłoszenie, że mężczyzna zatankował do pełna samochód na stacji paliw, po czym odjechał nie płacąc. Mundurowi z koszalińskiej drogówki szybko namierzyli pojazd i próbowali zatrzymać kierowcę. Użyli w tym celu sygnałów świetlnych i dźwiękowych i ruszyli w pościg za samochodem. 26-letni kierowca BMW jednak nie reagował i zaczął uciekać łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Zobacz wideo Policyjny pościg za nietrzeźwym kierującym - funkcjonariusze strzelali w opony

Na ulicy Połczyńskiej funkcjonariusze użyli radiowozu jako blokady, ale 26-latek ominął pojazd i odjechał. Mundurowi zastosowali środek przymusu bezpośredniego oznakowanym radiowozem przy ul. Poprzecznej i dosłownie taranując szare BMW skutecznie unieruchomili pojazd. 26-letni pirat drogowy został zatrzymany.

Po 20 latach wzrosną mandaty dla kierowców.Będzie nowy, w końcu surowy, taryfikator punktów karnych. Rząd nadał mu status "pilne". Za co 15 punktów?

Kradzież i ucieczka przed policją

Kierujący samochodem marki BMW, który świadomie nie zatrzymał się do kontroli drogowej popełnił przestępstwo. Obowiązujące przepisy mówią, że kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i nie zatrzyma się mimo stosowania przez funkcjonariuszy sygnałów dźwiękowych i świetlnych popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

26-letniemu piratowi drogowemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Ukradziona w Niemczech Mazda MX-5Niemiec płakał, jak... mu auto ukradli. I to niejedno. Pójdą siedzieć, bo wpadli na bramkach na A2

Zatankował do pełna BMW i uciekł ze stacji. Zatrzymał się po staranowaniu przed radiowózZatankował do pełna BMW i uciekł ze stacji. Zatrzymał się po staranowaniu przed radiowóz Policja

Zatankował do pełna BMW i uciekł ze stacji. Zatrzymał się po staranowaniu przed radiowózZatankował do pełna BMW i uciekł ze stacji. Zatrzymał się po staranowaniu przed radiowóz Policja

Więcej o: