Ford sugeruje wybranie się poza asfalt. Warianty Active popularnych modeli

Ford w przypadku Fiesty, Focusa i EcoSport sugeruje, że można nimi zjechać poza asfalt. Z tego powodu można je zamówić w wersji Active.

Zwiększony prześwit, dodatkowe elementy nadwozia i inne zmiany charakteryzują modele Forda w odmianie Active. Zaliczają się do nich: Fiesta, Focus i EcoSport.

Ford EcoSport Active – najmniejszy crossover z terenowymi aspiracjami

Warto zacząć od najmniejszego crossovera marki – EcoSport. Dostępny w odmianach Titanium, ST i właśnie Active. Ta ostatnia cechuje się „terenową" stylistyką, ale na tym nie koniec. Auto w tym wariancie zyskuje wiele elementów nadwozia w kolorze czarnym, które chronią lakier przed obtarciami czy zarysowaniami. Do tego auto wyposażono w 17-calowe felgi, przyciemniane szyby oraz dach i lusterka również w kolorze czarnym.

Zobacz wideo Ford Kuga - najbardziej zelektryfikowany samochód marki [RECENZJA]

EcoSport wyposażony jest też w różnego typu systemy, które mają chronić i ułatwić życie kierowcom. Na pokładzie znalazł się między innymi system zapobiegania kolizjom, który dodatkowo pomaga chronić pieszych. Wyposażono również je w komplet poduszek chroniące kierowcę i pasażera, ale także obejmujące okolice klatki piersiowej poduszki boczne. Pod maską znalazł się natomiast silnik 1.0 l EcoBoost o mocy 125 KM z 6-stopniową manualną skrzynią biegów.

EcoSport w tej wersji kosztuje 77.700 zł.

Ford Fiesta Active – mikrus dopasowujący się do otoczenia

Fiesta Active ma większy prześwit i elementy chroniące lakier. Do tego Ford wyposażył auto w relingi dachowe, a także wzmocnienia konstrukcji.

System wyposażony również jest w systemy bezpieczeństwa np. wspomaganie awaryjnego hamowania.

Fiesta Active łączy zwrotność miejskiego auta z elementami „przygody" poza utartym szlakiem.

Ford Focus Active – elastyczny model

Focus Active dostępny jest zarówno, jako 5-drzwiowy hatchback, jak i kombi. Ze względu na odmianę Active również ma zwiększony prześwit i elementy nadwozia nawiązujące do jazdy w terenie.

Odmiana Active w standardzie oferuje między innymi system Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych i układem Active Braking, czyli technologia, która skanuje drogę przed pojazdem, a jeśli wykryje prawdopodobieństwo zderzenia, ostrzega kierowcę. 

Ford Focus Active dostępny jest w wyprzedaży rocznika 2020 w cenie od 86.100 zł za wersję 5-drzwiową z silnikiem 1.0 l EcoBoost Hybrid o mocy 125 KM z 6-stopniową manualną skrzynią biegów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.