Po trzy pasy ruchu będą na nowym odcinku autostrady A1. Otwarcie jeszcze w tym roku

Do końca tego roku ma zakończyć się realizacja nowego odcinka autostrady A1 w województwie śląskim. GDDKiA poinformowała, że dostanie on po trzy pasy w każdą stronę.
Zobacz wideo Kombajnem jechał po autostradzie A1. Policja publikuje nagranie

Ciągnąca się niemal od Gdańska do południowej granicy Polski autostrada A1 jest niemal na ukończeniu. W budowie wciąż jest kilka odcinków między Łodzią a Częstochową. Część z nich już niedługo będzie gotowa do oddania kierowcom.

Ważny odcinek A1 dostanie po trzy pasy

Teraz katowicki oddział GDDKiA poinformował, że planowane jest oddanie śląskiego odcinka A1 od granicy z woj. łódzkim do Częstochowy jeszcze w tym roku. Docelowy układ autostrady ma mieć po trzy pasy w każdą stronę.

Obecnie ruch odbywa się już (tymczasowo) na tym całym tym odcinku po nowej, betonowej nawierzchni. Ma on 16,9 km długości. Wciąż jednak, do czerwca 2022 roku będą na tym odcinku odbywać się prace wykończeniowe. Wtedy bowiem mija kontraktowy termin realizacji projektu.

Cały budowany odcinek autostrady A1 w województwie śląskim będzie miał nawierzchnię betonową. Wylewanie jej zaczęło się jeszcze w lipcu tego roku, a zakończy w czwartym kwartale. Do tej pory wykonana już wiele prac - m.in. wybudowano większość wiaduktów i wykończono większość zbiorników retencyjnych.

W budowie pozostają jeszcze inne odcinki autostrady A1 na terenie województwa łódzkiego.

Więcej o:
Copyright © Agora SA