Volkswagen nie będzie oferował najpopularniejszej części ze swojej oferty. Ma zniknąć z głównej siedziby marki

Volkswagen rezygnuje z części o numerze katalogowym 199.398.500. Najpierw ma być usunięta z głównego biurowca marki w Wolfsburgu.

Co się kryje pod numerem katalogowym 199.398.500? Wiele osób może się zdziwić, ale jest to kiełbaska. Dokładnie tak. Od 20 sierpnia w wieżowcu Volkswagena w Wolfsburgu nie będzie można już zjeść currywurst, czyli jednego z najsławniejszych niemieckich dań. Powód jak zwykle taki sam – dbałość o środowisko.

Zobacz wideo Najnowszy Volkswagen ID.4 potrafi potrafi wiele, na przykład możesz z nim porozmawiać. Zobacz, w jaki sposób

Czemu akurat produkcja kiełbaski i jej zniknięcie jest tak istotna w Volkswagenie? Gdyż jest to produkt, który wygrywa pod względem ilości z każdym modelem marki. W zeszłym roku wyprodukowano 6,8 mln sztuk tego produktu.

Produkcja własnej kiełbaski przez Volkswagena trwa od lat 70. Ówczesny zarząd zdecydował, że opłacalniej będzie produkować własne kiełbaski niż kupować od dostawców i tak to trwa do dziś.

Mandat za jedzenie podczas jazdy. Mit czy naprawdę można zostać ukaranym?Mandat za jedzenie podczas jazdy. Mit czy naprawdę można zostać ukaranym?

W zeszłym roku próbowano już usunąć ze stołówki currywurst, ale zbuntowali się wtedy pracownicy składający Golfa w Wolfsburgu. Związki zawodowe zadziałały i pracownikom zwrócono przysmak. Teraz odcięci zostaną pracownicy biurowi. Ciekawe czy trend, usuwający mięso, rozleje się po innych stołówkach pracowniczych Volkswagena i innych marek? Czas pokaże.

Więcej o: