Wojskowy samolot na autostradzie w Michigan. Można było się zdziwić [WIDEO]

Samoloty wojskowe zawsze robią spore wrażenie. Samoloty wojskowe lądujące i startujące z autostrady robią jeszcze większe wrażenie.

Na stronie 127th Wing na Facebooku opublikowano nagranie z ćwiczeń wojskowych, do jakich doszło na autostradzie w Michigan.

Również na innej stronie na Facebooku (Gwardii Narodowej Michigan) opublikowano zdjęcia z tego wydarzenia.

Cała akcja rozgrywała się w ramach ćwiczeń operacyjnych nazwanych Northern Strike. Bierze w nich udział 5100 uczestników z różnych stanów i krajów.

Celem ćwiczeń było przygotowanie pilotów do lądowania i startowania z miejsc oddalonych od jednostek wojskowych. Zespół naziemny natomiast ćwiczył szybkie reagowanie i tankowanie samolotów w warunkach innych niż w ramach terenów wojskowych.

Zdjęcia i nagranie pochodzi z ćwiczenia, znanego, jako Thunder Landing Zone. Wzięły w nim udział dwa samoloty A-10 Thunderbolt II z Bazy Powietrznej Gwardii Narodowej Selfridge, dwa samoloty A-10 z Bazy Sił Powietrznych Davis-Monthan i dwa Wolfhounds C-146 z Dowództwa Operacji Specjalnych Sił Powietrznych. Całość odbyła się na zamkniętym odcinku autostrady.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.