Infocar, czyli serwis, który pokochali kierowcy. Jak działa i czy trzeba mieć konto?

W sieci możesz sprawdzić czy twoje prawo jazdy jest do odbioru, złożyć wniosek o tachograf czy sprawdzić los karty ADR. A to nie koniec opcji, które proponuje serwis info-car.pl. Co najważniejsze, witryna jest bezpieczna - to dzieło PWPW.

Czasy, w których większość spraw kierowca musiał załatwić bezpośrednio w urzędzie, na szczęście powoli... odchodzą w niepamięć. A jednym z kluczowych narzędzi tego procesu jest serwis info-car.pl. To witryna, na której prowadzący lub kandydat na kierowcę mogą załatwić formalności związane z egzaminem na prawo jazdy, odbiorem prawa jazdy, rejestracją pojazdu czy nawet tachografami lub uprawnieniami ADR. Nie ma się zatem co dziwić, że użytkownicy samochodów w Polsce wprost ją pokochali!

Serwis info-car.pl to serwis stworzony przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Jest zatem witryną w 100 procentach bezpieczną.

Info-car.pl dla kierowcy i kandydatów na kierowców

Funkcjonalność serwisu info-car.pl jest podzielona na cztery działy. Pierwszy odnosi się do prawa jazdy. Za pośrednictwem rządowej strony osoba, która chce się zapisać na prawo jazdy, może np. złożyć wniosek o wygenerowanie numeru PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). Poza tym witryna pozwala na sprawdzenie statusu PKK, zapisanie się na egzamin na prawo jazdy, sprawdzenie dostępności terminów egzaminu na prawo jazdy, zapłacenie za wydania prawa jazdy czy skontrolowanie czy dokument prawa jazdy czeka na odbiór w urzędzie.

Info-car.pl a rejestracja auta

Na ułatwienia ze strony serwisu info-car.pl mogą liczyć też ci kierowcy, którzy chcą kupić samochód. Jakie opcje daje strona? W pierwszej kolejności pozwala na sprawdzenie czy auto nie jest kradzione. Poza tym system pokazuje dane pojazdu oraz wskazuje historię kolejnych rejestracji w Polsce. Tym samym może się stać uzupełnieniem historii przeglądów uzyskanej z serwisu historiapojazdu.gov.pl. Po zakupie auta używanego info-car.pl przyda się do:

  • uzyskania informacji mówiącej o tym, jakie dokumenty są konieczne do złożenia wniosku o rejestrację w wydziale komunikacji,
  • wniesienia opłaty za wydanie dowodu rejestracyjnego,
  • sprawdzenia zdalnego czy dowód rejestracyjny jest już w urzędzie do odbioru.

Info-car ułatwia też życie kierowcom zawodowym

Funkcjonalność serwisu info-car.pl mocno ułatwia też życie kierowcom zawodowym. Za pośrednictwem serwisu można złożyć np. elektroniczny wniosek o wydanie szkoleniowej lub standardowej karty do tachografu. W przypadku standardowej karty złożenie wniosku jest możliwe zarówno w przypadku wydawania nowej, jak i duplikatu zgubionej czy podczas przedłużania terminu ważności. Kartę do tachografu w imieniu kierowcy (pracownika) internetowo uzyskać mogą też firmy.

Zobacz wideo Bydgoska policja obserwowała zachowania kierowców z drona. Takie wykroczenia zostały zarejestrowane

Ostatni dział serwisu info-car.pl dotyczy uprawnień związanych z przewozem towarów ADR. Wpisując swój numer PESEL oraz imię i nazwisko kierowca może sprawdzić na jakim etapie jest produkcja jego karty ADR. To oznacza, że w serwisie można podejrzeć czy np. jest już w urzędzie i czeka na odbiór.

Jak założyć kontro w serwisie info-car.pl?

No dobrze, ale jak zacząć korzystać z dobrodziejstw serwisu info-car.pl? Wystarczy rejestracja zajmująca dosłownie kilka minut. Należy wskazać czy chcemy założyć kontro osobiste czy firmowe, a następnie podać takie dane jak imię i nazwisko oraz adres mailowy czy ustalić hasło. Kolejnym krokiem jest potwierdzenie konta za pomocą linku przychodzącego na skrzynkę pocztową. Po aktywacji konta, istnieje możliwość zalogowania się do serwisu oraz np. zapisania się na egzamin na prawo jazdy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.