Audi RS3 Limuzyna na torze Nürburgring. Rekord pobity [WIDEO]

RS3 Limuzyna najszybszym sedanem na torze Nürburgring. Jednak Mercedes też ostrzy sobie zęby.

Audi RS3 Limuzyna osiągnęło nowy rekord samochodu produkcyjnego na torze Nürburgring. Frank Stipler osiągnął czas 7:40,748, tym samym pokonując dotychczasowy rekord Renault Megane RS Trophy-R. Trzeba jednak zaznaczyć, że Francuz jest słabszy od Audi i ma napęd na przednie koła.

 

Jednak zobaczy się, czy uda się utrzymać rekord, bo bezpośredni konkurent Audi, czyli Mercedes-AMG CLA 45S jeszcze nie zanotował swojego oficjalnego czasu. Jednak mniejszy model A 45S był wolniejszy podczas nieoficjalnego okrążenia.

Czas okrążenia Audi został zarejestrowany jeszcze w czerwcu, a oficjalna prezentacja modelu nastąpiła w lipcu, z tego powodu widać na zdjęciach zielony kamuflaż. RS3 Limuzyna było wyposażone w opony semi-slick Pirelli P Zero Trofeo R, opcjonalne zawieszenie sportowe RS plus oraz w opcjonalne ceramiczne hamulce.

Audi RS3 2021Audi RS3, czyli sztuka tworzenia ideału

RS3 Limuzyna wyposażony jest w pięciocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 2.5 L. Generuje on 400 KM mocy i 500 Nm momentu obrotowego. Współpracuje z siedmiobiegową , dwusprzęgłową skrzynią S-tronic, która wysyła moc na wszystkie koła. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,8 s., a prędkość maksymalna wynosi 290 km/h.

Pracownicy Audi są w trakcie przekazywania pieniędzy dla powodzian w Nadrenii-Palatynacie, która obejmuje obszar wokół toru Nürburgring.

Zobacz wideo
Więcej o: