Nie kupisz już biletu na parking pod Morskim Okiem. TPN wprowadza zmiany

Aby zaparkować na parkingu pod morskim okiem będzie można wjechać tylko po okazaniu posiadania e-biletu. Według TPN ma to rozładować korki.

Od dziś, aby zaparkować na parkingu Łysej Polanie lub Palenicy Białczańskiej należy posiadać e-bilet. Normalnych biletów nie kupi się już u obsługi parku.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zalecają zakup e-biletu najpóźniej dzień przed przyjazdem. Ponieważ w tym roku jest wzmożony ruch, również bilety szybko się wyprzedają. Wykupienie e-biletu jest zarazem gwarancją na miejsce parkingowe. Nie posiadając go, nie będzie można tam zaparkować. Władze zaznaczają jednak, że ważny jest również czas przyjazdu. Kto pierwszy, ten lepszy by bliżej zaparkować.

Bramki poboru opłat na autostradzie A2Bilet autostradowy kupisz w aplikacji, ale nie na bramkach. Jeszcze w tym roku wejdzie nowy system opłat

Dla tych, którzy nie są w stanie zakupić biletu przez stronę TPN, będzie możliwość zakupienia za pomocą gotówki w Punkcie Informacji Turystycznej, przy ul. Chałubińskiego 44, który czynny jest codziennie od 7.30 do 16.30.

Tym turystom, którym, nie uda się zakupić biletu przez stronę na parking na dany dzień, TPN poleca inne parkingi w okolicy, gdzie organizowane są zbiorowe transporty pod trasę na Morskie Oko.

Zobacz wideo
Więcej o: