Od Śląska po Bałtyk. Policja wyciąga działa

Na drodze krajowej nr 11 posypią się mandaty. Policja wyciągnęła wszystkie możliwości do wykrywania wykroczeń, w tym również drony.

Jak podaje auto.dziennik.pl już niedługo droga krajowa nr 11 od Bytomia do Kołobrzegu będzie jedną z lepiej strzeżonych dróg w kraju. DK nr 11 jest często uznawana za jedną z najniebezpieczniejszych w kraju. Nic, więc dziwnego, że na celownik wzięła ją policja kierując tam wszystkie możliwe środki do egzekwowania prawa.

Skoordynowana akcja policji z czterech województw, przez które przebiega trasa (śląskie, opolskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie) ma na celu wykrywanie nie tylko kierowców, którzy przekraczają prędkość. Mandaty będą również wystawiane za nieprawidłowe wyprzedzanie, przewożenie dzieci bez zabezpieczeń, za niezapięcie pasów czy nieprawidłową zmianę pasa. W tym celu na drogę wyjadą zarówno radiowozy oznakowane, jak i nieoznakowane, w tym także należące do grupy Speed. Policjanci będą wyposażeni w wideorejestratory oraz laserowe mierniki prędkości, a także w drona.

Policja również przypomina, że jest możliwość sprawdzenia samemu poziomu alkoholu w organizmie jednorazowymi alkotestami. Darmowe testy mają być udostępnione przy DK nr 11 w miejscowości Bąków.

Oby w tym roku miano jednej z najniebezpieczniejszych dróg w kraju, która odnosi się właśnie do tej trasy nie miała przeniesienia na rzeczywistość.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA