Chcieli dostać się do Francji. Ich podróż zakończyła się w Polsce

Osiem osób podróżowało Volkswagenem Touranem. Nie tylko za dużo, ale i nielegalnie byli w Polsce.

Straż Graniczna i Policja zatrzymała w okolicach miejscowości Lutowiska Volkswagena Tourana, który był wypełniony ludźmi. Siedmioosobowym pojazdem podróżowało osiem osób w tym kierowca – 20-letni Ukrainiec.

Jak się okazało pozostali podróżni to mężczyźni w wieku 21-34 lata, którzy nie posiadali dokumentów pozwalających im przebywać na terenie naszego kraju. Po przesłuchaniu okazało się, że nielegalnie, na piechotę pokonali granicę pomiędzy Polską a Ukrainą, gdzie po naszej stronie czekał na nich samochód, którym mieli dostać się do Francji. Wśród zatrzymanych znalazło się czterech obywateli Chin pochodzących z Tybetu, dwóch ze Sri Lanki i jeden Pakistańczyk.

Mężczyźni zaczęli swoją podróż na zachód Europy rok temu korzystając z nielegalnych sposobów przerzutu. Patrol Straży Granicznej zatrzymał transport już godzinę po tym jak mężczyźni zostali odebrani spod granicy. Na miejsce zostali również wezwani ratownicy medyczni, którzy mieli przebadać mężczyzn – nie potrzebowali hospitalizacji.

W tym momencie trwają czynności, aby przekazać nielegalnych migrantów na terytorium Ukrainy. Zarówno wobec kierowcy, jak i migrantów zostało wszczęte postępowanie karne.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA