Klasyczny francuski hot hatch w nowym wydaniu. Odrodzi się jak feniks?

Restomody są dosyć popularne. Wystarczy spojrzeć, co zrobił Singer dla Porsche. Teraz nowa firma chce zrobić to samo dla Renault 5 Turbo.

Renault 5 nie było ekscytującym autem. Dopiero odmiana Turbo zmieniła ten stan rzeczy, a także techniczną specyfikację. Z przednionapędowego auta, z silnikiem na przedzie, Renault przesunął silnik centralnie i przekazał napęd na tył. Później pojawiło się Turbo 2, które miało ten sam silnik z około 160 KM mocy, ale posiadał mniejszy moment obrotowy i zmieniła się jego waga.

Teraz firma Legende Automobiles, chce zaprezentować swoją wariację na temat tamtego modelu i nazwała go Turbo 3. Nie pochodzi od Renault. Firma chce oddać hołd oryginalnej maszynie, ale dołożyć kilka nowoczesnych rozwiązań. Co najciekawsze pierwotnie współzałożyciel firmy, Alan Derosier, początkowo zamierzał pracować nad Porsche 911, ale wiedząc, że ten segment rynku jest zagospodarowany przez takie firmy jak Singer i spółka, postanowił skierować swoje wysiłki na drugiego bohatera z dzieciństwa – Renault 5 Turbo.

Turbo 3 ma mieć poszerzone błotniki, duży spojler na tyle i nowoczesne światła LED. Auto posiada również kwadratowe rury wydechowe, szeroki dyfuzor, a w przednim zderzaku widać sporych rozmiarów otwory wentylacyjne.

Legende Automobiles Turbo 3 zostanie już niedługo zaprezentowane w pełnej okazałości. Po Renault można jedynie się spodziewać nowej odmiany 5 Turbo w wersji elektrycznej.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.