Masz Hondę Civic? Możesz mieć Lamborghini [WIDEO]

W internecie jest przekonanie, że jeżeli coś trzeba wytłumaczyć lub naprawić, to z pewnością jest wideo poradnik od jakiegoś Hindusa. Niektórzy z nich robią z Hondy Lamborghini.

Repliki samochodów są ciekawym elementem motoryzacji. Często są złe, ale czasem bywają nawet udane. Do tej drugiej grupy można zaliczyć przerobioną Hondę Civic na Lamborghini Aventadora SVJ, a wszystko zostało wykonane w małej hinduskiej firmie Dream Customs India.

 

Ukończenie pojazdu zajęło 25 dni. Auto miało jak najbardziej przypominać auto z centralnie umieszczonym silnikiem i pełną aerodynamiczną karoserią z Aventadora SVJ. Z profilu auto wygląda całkiem w porządku. Można przyczepić się do przestrzeni pomiędzy kołem a karoserią. Na przedzie zauważyć można wloty powietrza, a na tyle sztuczne rury wydechowe. Tylny spojler nie przypomina tego z Lambo, a dodatkowe oświetlenie LED jest delikatnie mówiąc kontrowersyjne.

W przeciwieństwie do większości replik, tutaj również zostało przerobione wnętrze. Mamy ekran dotykowy, kierownicę z logo Lamborghini i deskę rozdzielczą inspirowaną prawdziwym pojazdem. Jedyne, co może zdradzić prawdziwą tożsamość auta to zestaw wskaźników.

Jaka zatem Honda Civic ukryła się pod tym oryginalnym nadwoziem? Jest to ósma generacja. Co za tym idzie prawdopodobnie ma zamontowany silnik na przedzie o pojemności 1,8 L i jest połączony ze skrzynią CVT. Moc przekazywana jest na przednie koła.

Dream Customs India już wcześniej przygotowywała replikę Lamborghini. Wcześniej dokonali tego na bazie Hondy Accord oraz Civica.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.