Przecinać fale w stylu AMG. Nowa łódź Mercedes-AMG Cigarette

Pływać łodzią spod szyldu AMG w Miami to czysta przyjemność. Gdy ma się 2281 KM mocy to również niezwykłe przeżycie.

W Miami odbywa się Miami International Boat Show, ale w tym roku nastąpiła przerwa. Nie przeszkodziło to Mercedesowi zaprezentować ich najnowszej łodzi – Mercedes-AMG Cigarette Nighthawk AMG Black Series. Łódź inspirowana jest autem GT Black Series.

Mercedes-AMG Cigarette 41-Foot Nighthawk AMG Black SeriesMercedes-AMG Cigarette 41-Foot Nighthawk AMG Black Series Motor1

Motorówka posiada w sumie 2281 KM mocy, które pochodzą z pięciu silników zaburtowych Mercury Racing 450R V8. Każdy z nich generuje 457 KM. Jednostka pływająca jest w stanie rozpędzić się do 145 km/h na otwartych wodach. Kapitan jest w stanie zarządzać wszystkimi pięcioma silnikami albo każdym z osobna.

Łódź zbudowana jest w unikalny sposób z dwóch warstw kadłuba. Pokład i dach nad nim wykonane zostały z włókna węglowego. Mercedes-AMG i główny projektant Gorden Wagener napisali, że wygląd zewnętrzny powstał z pomocą zespołu Cigarette Racing Team, który nosi przykuwający wzrok pomarańczowo-czarny lakier Magmabeam inspirowany sportowym samochodem AMG GT Black Series. Na dziobie znajdują się również ręcznie malowane logo AMG, które tworzą powtarzający się wzór.

Mercedes-AMG Cigarette 41-Foot Nighthawk AMG Black SeriesMercedes-AMG Cigarette 41-Foot Nighthawk AMG Black Series Motor1

Na pokładzie dominuje szarość, czerń i pomarańczowe przeszycia nawiązujące do koloru kadłuba. Siedzenia ze względu na swoją konstrukcję, pokryte są materiałem, który nie nagrzewa się na słońcu, przez co można normalnie usiąść. Za konsoletą główną znajduje się rząd trzech siedzeń, na rufie jest kanapa w kształcie litery L, na dziobie natomiast również znajdują się miejsca siedzące tym razem w kształcie litery U.

Konsoleta składa się z trzech, wielofunkcyjnych ekranów Garmin 8617. Centralny panel został wycięty z litego bloku aluminium. Jest odporny na ciepło i odciski palców i jest wyposażony w oświetlenie LED. Ponadto pasażerowie mogą cieszyć się muzyką dzięki systemowi audio Audio Marine.

Mercedes nie podał ceny motorówki. Trzeba jednak zaznaczyć, że zwykły Nighthawk o długości 12,5 m od Cigarette kosztuje około 800.000 dolarów. Jeśli dołoży się do tego akcenty związane z producentem z Niemiec, to cena zdecydowanie będzie wyższa.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.