Honda pokazała nowego Civica. To już 11 generacja, ale coś poszło nie tak z proporcjami

Honda Civic debiutuje na rynku już po raz jedenasty. Po tym, jak niedawno zobaczyliśmy wersję sedan, przyszedł czas na hatchbacka, który w zasadzie jest liftbackiem. Zdjęcia wskazują jednak na to, że krótszy tył gdzieś zgubił proporcje.

Honda Civic to model produkowany od 1972 roku. Japoński hatchback (choć obecnie raczej powinniśmy nazywać go liftbackiem) doczekał się 11 generacji. Poprzedników sprzedano w liczbie 27 milionów egzemplarzy w 170 krajach na świecie. Mówimy więc o modelu na skalę światową. Co przyniosła nowa generacja?

Zobacz wideo Honda CR-V bije rekordy sprzedaży na światowym rynku, jest też lubiana w Polsce. Jak prezentuje się w wersji hybrydowej?

Znajoma stylistyka

Nowe wcielenie Civica nawiązuje nieco do poprzedniej generacji. Niezmiennie mamy tu opadającą tylną klapę i charakterystyczny tył, ale również wyjątkowo długą i płasko poprowadzoną maskę. Nisko umieszczone przednie reflektory potęgują jeszcze to wrażenie, przez co auto wydaje się dłuższe i większe.

Nadwozie nie ma zbyt wielu przetłoczeń czy wizualnych smaczków, na których można by zawiesić oko. Karoseria jest raczej prosta w formie, ale dzięki temu może przetrwać na rynku przez długie lata, bez względu na to, jak będzie zmieniała się motoryzacyjna moda.

Honda Civic Hatchback 2022Honda Civic Hatchback 2022 Honda

Jedną z nielicznych danych technicznych jakimi podzieliła się Honda jest... długość tylnego zwisu. Ma być o 12,5 centymetra krótszy niż w sedanie. Pokrywa bagażnika jest szersza niż w poprzedniej generacji hatchbacka, co ma ułatwić dostęp i pakowanie bagaży, ale bagażnik nieznacznie zmniejszono. W zamian na tylnej kanapie wygospodarowano nieco więcej miejsca na nogi.

Tylko hybryda

Niestety w tym momencie poza kilkoma zdjęciami nowego modelu Hondy, wiemy niewiele. Nowy Civic w Europie będzie dostępny jedynie z hybrydowym układem napędowym (w Stanach Zjednoczonych i Japonii pewnie pojawi się więcej wersji). W Europie Civic ma się jednak przyczynić do realizacji celu, zgodnie z którym do 2022 roku wszystkie główne europejskie modele Hondy będą wyposażone w zelektryfikowane układy napędowe. Tym samym dołączy do modeli Jazz i Jazz Crosstar, CR-V oraz nowego HR-V, który pojawi się w sprzedaży w tym roku

Nowy Civic pojawi się w sprzedaży jesienią 2022 r.

Honda Civic Hatchback 2022Honda Civic Hatchback 2022 Honda

Honda Civic Hatchback 2022Honda Civic Hatchback 2022 Honda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.