Elektrykiem za darmo po autostradzie? Na A1 i A4 tak, ale przez konkretny okres

Auta elektryczne są, co raz bardziej promowane. Teraz ruszyła akcja "Autostrada do elektromobilności", dzięki której właściciele samochodów elektrycznych będą mogli podróżować za darmo po trasach A1 i A4.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i Autopay wdrożył specjalny program dla właścicieli samochodów elektrycznych, ale nie wszystkich. Kierowcy, którzy są lub dopiero będą zarejestrowani na stronie EV Klub Polska będą mogli za darmo przejechać autostradami A1 i A4. Jednak też nie całymi odcinkami.

Zwolnienie z opłat dotyczy odcinków gdzie funkcjonuje system wideo-tollingu, czyli na A1 pomiędzy Gdańskiej, a Toruniem, a na A4 na fragmencie Kraków-Katowice. Programem objętych zostanie 276 km. Według organizatorów oszczędność, na jaką mogą liczyć kierowcy elektryków to 60 zł na trasie nad morze w obie strony, a na A4 będzie to 50 zł.

Jak wcześniej wspomniano w programie mogą wziąć udział tylko właściciele aut wyłącznie elektrycznych (w rozumieniu Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych). Hybrydy nie wchodzą w grę. Muszą być również zarejestrowani na stronie EV Klubu Polska. Po zarejestrowaniu i weryfikacji, użytkownik otrzymuje link do aplikacji Autopay.

Program „Autostrada do elektromobilności" rozpoczął się 18 czerwca i potrwa do 18 października tego roku.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.