Otwarcie salonu Egoe w Warszawie. Czeskie zabudowy do kamperów mają zdobyć nasz rynek

Czeski producent modularnych boksów kempingowych do samochodów właśnie otworzył przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie reprezentacyjny salon sprzedaży. To dlatego, że nasz rynek karawaningu dynamicznie rośnie.

Od wakacji 2020 roku kupno kampera albo przyczepy mieszkalnej za rozsądne pieniądze graniczy z cudem. Z ich dostępnością jest jeszcze gorzej niż z rowerami. Z tego powodu wypożyczalnie również podnoszą ceny, a i tak mają zarezerwowane wszystkie pojazdy do końca sezonu. Dlatego czasami lepiej samemu sobie "zrobić" kampera.

Zobacz wideo Do Studia Biznes przyjechał Volskwagen Tiguan w wersji hybrydowej plug-in

W takiej sytuacji z pomocą przychodzą firmy oferujące modularne zabudowy w formie praktycznych prostopadłościanów. Najczęściej na górze jest sypialnia (czytaj: materac), a pod nim kuchnia i łazienka. A raczej sprzęt potrzebny do gotowania i bieżąca woda. Takie rozwiązanie ma swoje wady, ale również kilka istotnych zalet.

Są nimi atrakcyjna cena oraz możliwość przerobienia na pojazd kempingowy niemal każdego samochodu. Tego typu rozwiązania oferuje polska firma Escape Vans oraz czeska Egoe. Ten drugi producent właśnie otworzył reprezentacyjny punkt sprzedaży przy ul. Marszałkowskiej 115 w Warszawie, koło pl. Bankowego.

Przewagą produktów Egoe jest ich szeroka paleta. Mają różne wielkości i ceny, dzięki temu można je dopasować do bardzo wielu modeli aut. Nie tylko użytkowych, które najczęściej są bazą dla takich prostych kamperów. Egoe Nestboksy pasują również do SUV-ów, minivanów oraz większych kombi z nieśmiertelnym Volkswagenem Passatem włącznie.

Salon Egoe przy ul. Marszałkowskiej w WarszawieSalon Egoe przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie fot. ŁK

Egoe buduje Nestboksy i... dworce

Skrzynki Egoe Nest wyglądają bardzo estetycznie i praktycznie. Są dostępne w czterech różnych konfiguracjach. W środku kryją polowe kuchnie, prosty zlew/umywalkę oraz pojemne szuflady. Oprócz Nestboksów firma oferuje najróżniejsze akcesoria, które mogą przydać się w samochodzie na kempingu oraz inne przedmioty użytkowe.

Wiceprezes czeskiej firmy, który spędził w Polsce kilka lat, Petr Vavrouska mówi, że łącznikiem wszystkich produktów Egoe, jest praktyczne wzornictwo użytkowe połączone z trwałym wykonaniem. Oprócz wyposażenia do samochodów firma projektuje i produkuje też meble oraz kuchnie ogrodowe, narty, a nawet... obiekty infrastruktury transportowej na dworcach oraz elementy tzw. małej architektury.

Szkielety wzmacniające Nestboksy są wykonane z blachy stalowej, ale większość przedmiotów użytkowych Egoe powstaje z estetycznej drewnianej sklejki. Drewno do jej produkcji jest pozyskiwane z czeskich lasów rosnących w sąsiadujących z fabryką przedsiębiorstwa Bilovicach.

Salon Egoe przy ul. Marszałkowskiej w WarszawieSalon Egoe przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie fot. ŁK

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.