Skradziona Kia Stinger GT Macieja Dowbora. Prezenter stracił nie tylko auto

Kradzieże samochodów są na porządku dziennym. Dawniej manualnie, teraz kradzieży dokonuje się cyfrowo. Tak prawdopodobnie została ukradziona Kia prezentera telewizyjnego.

Poniedziałkowy mecz Polska-Słowacja delikatnie mówiąc nie należy do tych, które będzie się miło wspominać. Maciej Dowbor, prezenter telewizji Polsat, miał jeszcze jeden powód do zmartwień – skradziono mu Kię Stinger GT. O zaistniałej sytuacji poinformował na swoim Facebooku:

Kia Stinger GT należąca do prezentera była wersją sprzed liftingu w kolorze perłowej bieli. Już na swoim Instagramie podziękował policjantom za pełne zaangażowanie w jego sprawę.

Złodzieje musieli skorzystać jednej z dwóch obecnie najczęstszych metod kradzieży: na walizkę (zawsze dwóch uczestników kradzieży, jeden przy ofierze odczytujący dane z klucza, drugi przy aucie odbierający sygnał) i na Game Boya (urządzenie przypomina popularną kiedyś przenośną konsolę Nintendo. Auto odczytuje urządzenie, jako prawdziwy kluczyk).

O ile szkoda auta, to zapewne większy niepokój wzbudza kradzież osobistego komputera. Oby jak najszybciej znaleziono jeden i drugi przedmiot.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.