Zachwyca inżynierią, odstrasza wyglądem. Najbrzydszy kabriolet [WIDEO]

Niektóre auta są kontrowersyjne już i tak w wersji bazowej, a ich modyfikacja może tylko jeszcze bardziej je udziwnić.

Daimler SP250 to pojazd stworzony w 1959 roku i od początku był dosyć osobliwym projektem. Grill mocno wysunięty, przypominający rybę czy światła przywodzące na myśl owada. Auto to posiadało silnik V8 2,5 L generujący 141 KM mocy i 210 Nm momentu obrotowego. Stworzył go twórca silników motocyklowych Triumph.

 

Oryginalnie model ten oferowany był z otwieranym, miękkim dachem, z opcją nałożenia hardtopu. Jednakże brytyjska firma Antony H. Croucher Precision & Prototype Engineering Co Ltd. stworzyła dla niego przesuwny hardtop, jako prezentacja nowej technologii. Po bokach dachu znajdują się sporych rozmiarów okna. Otwiera się on za pomocą przełącznika w kabinie. Przesuwa się na tył auta, po czym opada, ale nie składa się jak współczesne dachy w kabrioletach. Po prostu opada, a tylna szyba nadal jest widoczna i pozwala zobaczyć klapę bagażnika z emblematem firmy. Trzeba przyznać, że o ile wygląd jest dyskusyjny, o tyle rozwiązanie techniczne nadal robi wrażenie.

Mercedes SLK R171 Zaczynamy sezon. Jaki kupić kabriolet do 30 tysięcy złotych? Kilka pewniaków

Trzeba zaznaczyć, że wspomniany Daimler to nie jest ten sam, który odpowiada za Mercedesa. W 1896 roku brytyjski biznesmen kupił prawa do nazwy Daimler dla Anglii. W 1960 roku Jaguar przejął prawa do nazwy, a z biegiem lat Daimler stał się czymś podobnym do dzisiejszych produktów Mercedesa z logo Maybacha.

Zobacz wideo
Więcej o: