Obwodnica Opatowa. Już za jakiś czas mieszkańcom powinno się żyć lepiej

GDDKiA wybrało firmy do budowy obwodnicy Opatowa. Według urzędników, ma to poprawić jakość życia mieszkańców miasta i ułatwić funkcjonowanie kierowcom.

Już nic nie stoi na przeszkodzie by podpisać umowę na zaprojektowanie u i budowę obwodnicy Opatowa, która będzie wchodzić w skład S74 i DK nr 9. Najkorzystniejszą ofertę złożyły firmy Mostostal Warszawa i Acciona Construccion.

Do obowiązków wykonawców będzie należeć przygotowanie dokumentacji, uzyskanie pozwolenia na budowę i wykonanie wspomnianej trasy. Obwodnica będzie miała długość około 12 km i wybudowana zostanie w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, w systemie Projektuj i Buduj.

Obecnie drogi krajowe nr 9 i 74 przebiegają przez centrum miasta, co jest sporym utrudnieniem dla mieszkańców, jak i kierowców. Dzięki obwodnicy, jedni i drudzy mają odczuć zalety nowego rozwiązania. Obwodnica biec będzie po południowo-zachodniej stronie Opatowa. Nowa droga przebiegać będzie przez gminy Opatów, Lipnik i Sadowie.?Wykonawca będzie wykorzystywał zarówno odcinki już istniejące dróg, jak i będzie tworzył je od podstaw.

Prace powinny być zrealizowane w przeciągu 36 miesięcy od momentu podpisania umowy, wyłączając z tego okres zimowy.

Zobacz wideo
Więcej o: