Skrzynia biegów z Porsche Jamesa Deana poszła pod młotek. Oryginalna pamiątka

Co najlepsze może zrobić artysta dla swojej kariery? Umrzeć. Pamiątki związane ze znanym-zmarłym są często na wagę złota. Dosłownie.

Skrzynia biegów z kultowego Porsche 550 Jamesa Deana została wystawiona na aukcjach Bring a Trailer. Sprzedano ją za oszałamiającą kwotę 382.000 dolarów. Jest to ta sama skrzynia, która była zamontowana w Porsche 550 Spyder, w którym zginął James Dean. Produkt był wystawiony na specjalnej konstrukcji z dodatkowym oprzyrządowaniem.

Dean zginął 30 września 1955 roku, gdy jechał na wyścig. Po feralnym wypadku, firma ubezpieczeniowa sprzedała skrzynię biegów innemu kierowcy wyścigowemu z Południowej Kalifornii. Trzeba nadmienić, że Dean poza występowaniem w filmach, również się ścigał. Dean zginął zaledwie 9 dni od zakupu wspomnianego auta.

Skrzynia biegów przeleżała kilkadziesiąt lat, aż sprzedawca zakupił ją w marcu 2020 roku i teraz ponownie została wystawiona na sprzedaż. Numery seryjne na skrzyni biegów potwierdzają, że była ona zamontowana w Porsche 550 Spyder o numerze podwozia 550-0055 i numerze silnika 90 059.

Nie wiadomo, co zwycięzca aukcji zrobi z zakupionym produktem. Najprawdopodobniej będzie funkcjonował, jako inwestycja na przyszłość.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.