Brak przewidywania może doprowadzić do tragedii. Tak właśnie zachował się kierowca tej Kii [WIDEO]

Brak przewidywania i przyjmowanie, że droga należy do nas, jest często powodem niebezpiecznych sytuacji, które mogą zakończyć się tragicznie. W szczególności na dosyć szerokich drogach trzeba zachowywać się odpowiedzialnie.

Wideo, które widać poniżej zostało opublikowane już kilka lat temu, ale nadal robi wrażenie. Nie jest wiadomo gdzie zostało nagrane, ale pokazuje sytuację, która mogła się przydarzyć każdemu z nas.

 

Na nagraniu widać, jak Kia Carnival jedzie spokojnie przed siebie, gdy nagle, bez jakiegokolwiek ostrzeżenia zaczyna zmieniać pas ruchu. Prawdopodobnie by zawrócić. Najpierw w kadrze pojawia się srebrny Dodge Charger, który ledwo unika zderzenia z Kią, później po jej prawej nadjeżdża drugi Dodge, który też ledwie, co wyrabia się, aby nie doszło do wypadku. Kierowca srebrnego auta, miał do wyboru: albo wjechać w betonowe bloczki albo zjechać na przeciwległy pas. Wybrał to drugie.

Gdyby kierowcy dwóch Chargerów nie byli tak uważnie to z całą pewnością doszłoby do wypadku, a może nawet do trwałych uszkodzeń podróżujących pojazdami. Nie zmienia to jednak faktu, że na drodze należy zachować trzeźwość umysłu.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.