Konkurent Rollsa rozpędza się, chociaż z poślizgiem. Aurus Senat wchodzi do produkcji

Rosjanom zamarzyła się luksusowa limuzyna dla elit. Motorem napędowym projektu był Władimir Putin i głównie na potrzeby Kremla powstała marka Aurus. Teraz oficjalnie zaczyna się produkcja tego ciekawego auta ze względu na pochodzenie.

Aurus Senat ma być bezpośrednim konkurentem Rolls-Royce’a. Właśnie rozpoczęła się jego produkcja w fabryce w Yelabudze. Pierwotnie auto miało wejść do produkcji w zeszłym roku, a sam debiut zaliczyło na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie w 2019 roku.

Właścicielem Aurusa jest NAMI, czyli Rosyjski Centralny Instytut Badań Naukowych ds. Samochodów i Silników Samochodowych. Rosyjski minister ds. przemysłu Denis Manturow zapowiedział, że w tym roku powstanie około 200-300 sztuk modelu Senat. Podstawowa wersja kosztować ma 18 milionów rubli.

Aurus Komendant na szkicachAurus Komendant na oficjalnych szkicach. SUV na bazie "limuzyny Putina"

Senat będzie dostępny w dwóch wersjach. Oczywiście nie dla wszystkich. Wersją L700 będą mogli podróżować tylko urzędnicy państwowi, natomiast Senat S600 to model, który jest oferowany tylko stałym klientom. Cokolwiek to znaczy. Producent przewiduje również produkcję SUV-a i kabrioletu.

Moc ponad 590 KM zapewnia silnik hybrydowy V8 o pojemności 4,4 L. Powstał przy współpracy z Porsche. Do tego posiada 880 Nm momentu obrotowego. Na pokładzie znalazła się również 9-biegowa automatyczna skrzynia biegów i stały napęd na wszystkie koła. Swego czasu Aurus zapowiedział również, że wprowadzi wersję z silnikiem V12.

Zobacz wideo
Więcej o: