Śmiertelny wypadek na A1. Łoś wtargnął na drogę

Łosie to duże i niebezpieczne zwierzęta. Zderzenie się z nimi jest bardzo niebezpieczne, w szczególności przy dużej prędkości, jaką się ma na autostradzie.

Na autostradzie A1 około 3 w nocy, pomiędzy węzłami Łódź Północ i Brzeziny doszło do wypadku z udziałem Skody Octavia i łosia. 32-letni kierowca był trzeźwy, a zwierzę pojawiło się na drodze nagle. Niestety, w efekcie śmierć na miejscu poniósł 35-letni pasażer. Zwierzę również zmarło.

OSP Stare Koszewy na swoim profilu na Facebooku udostępniło zdjęcia, na których widać stan auta po spotkaniu się ze zwierzęciem.

Należy pamiętać, że zwierzęta w szczególności w nocy są bardziej aktywne i częściej wychodzą na drogi. Ze względu na budowę łosi, są w stanie przeskoczyć nawet wysokie przeszkody. Ich wzrost powoduje również, że stworzenie w momencie uderzenia jest podcinane i może wpaść do kabiny przez przednią szybę. Zazwyczaj takie spotkania kończą się tragicznie dla podróżujących.

Jeśli byliśmy świadkami takiego zdarzenia, pierwsze, co należy zrobić, to zabezpieczyć miejsce wypadku, udzielić pomocy poszkodowanym i zadzwonić po odpowiednie służby. W takim przypadku, jak uderzenie w łosia, należy skontaktować się również ze służbą leśną i lekarzem weterynarii. Jeśli zwierzę nie zostało zabite przy uderzeniu może być w szoku, przez co agresywne.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.