Pierwsze Genesisy na Europę zaczynają w dobrym stylu. Pięć gwiazdek w teście Euro NCAP [WIDEO]

Pierwsze modele marki Genesis na Europę przeszły właśnie testy zderzeniowe Euro NCAP. Wygląda na to, że podróżowanie nimi po Starym Kontynencie będzie dosyć bezpieczne.

Genesis bardzo liczy na europejską premierę. Po kilku latach od debiutu w USA, marka premium Hyundaia chce również po tej stronie Atlantyku zabrać kawałek tortu dla siebie. Aby jej auta mogły być dopuszczone do jazdy po naszych drogach, musiały przejść serię testów zderzeniowych w wykonaniu Euro NCAP. Większość tego typu crash testów jest nagrywana i później można obejrzeć je chociażby na portalu YouTube. W tym wypadku również tak jest.

 

Na pierwszy ogień poszedł sedan G80 i SUV GV80. Zaczynając od sedana, zdobył on 5 gwiazdek zarówno w wersji benzynowej z silnikiem 2,5 L oraz w wersji dieslowskiej 2,2 L. Organizacja przydzieliła mu najwyższą notę za ochronę dzieci i za ofertę pełnej gamy systemów wspomagania kierowcy. Auto dostało również 5 gwiazdek w przypadku uderzenia bocznego, a dzięki aktywnej masce, także za ochronę pieszych.

 

Z kolei GV80, jest delikatnie lepszy przy bocznym uderzeniu, gdyż standardowo wyposażony jest w większą ilość poduszek powietrznych. Jednakże lekko odstaje od sedana w przypadku ochrony pieszych, ale nadal otrzymał maksymalną notę.

G80 i GV80 to pierwsze modele marki, które trafią do Europy i będą oferowane w salonach w Zurychu, Londynie i Monachium. Pod koniec roku oferta poszerzy się o modele G70, GV70 i G70 Shooting Brake. Do Europy ma również trafić całkowicie elektryczny G80.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.