Kuloodporna Alfa Romeo wspomoże włoskich Carabinieri

Włosi mają możliwość korzystania z rodzimy aut w służbie policji. Teraz włoscy Carabinieri otrzymali kuloodporne Giulie. Dokładniej 1770 sztuk.

Carabinieri i Alfa Romeo mają długą wspólną historię. Teraz włoska policja będzie miała okazję jeździć najnowszą Gulią. Przekazanych zostanie 1770 egzemplarzy i wszystkie będą służyć w Carabinieri Nuclei Radiomobili.

Alfa Romeo Giulia dla CarabinieriAlfa Romeo Giulia dla Carabinieri Alfa Romeo

Pod maską znalazł się silnik o pojemności 2.0 litrów, generujący 200 KM mocy. Zestrojony jest z 8-biegową, automatyczną skrzynią biegów. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 6,6 s., natomiast prędkość maksymalna wynosi 230 km/h.

Okna i przednie drzwi mają pancerz na poziomie B4, czyli są w stanie wytrzymać ostrzał z pistoletu. Na dachu znajdują się trzy światła, odseparowane od siebie o specjalnym kształcie dla lepszej aerodynamiki i stylu. Co ciekawe we wnętrzu zmieści się jedynie jeden zatrzymany i trzech funkcjonariuszy.

Przekazanie nowych Alfa Romeo przypada na 70 rocznicę przekazania pierwszej Alfy: 1900 M „Matta". W następnych latach w służbie Carabinieri służyły następujące modele: Giulia z lat 60-tych, Alfetta, Alfa Romeo 90, Alfa Romeo 75, Alfa Romeo 155, Alfa Romeo 156 i Alfa Romeo 159. W 2016 roku Alfa Romeo dostarczyła Carabinieri dwie Giulie Quadrifoglios do użytku w Rzymie i Mediolanie.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.