Od poniedziałku zmiany organizacji ruchu na trasie S19. Utrudnienia na północ od Rzeszowa

Tuż po weekendzie kierowcy muszą spodziewać się zmian w organizacji ruchu na trasie S19. Chodzi o węzeł między miejscowościami Nisko i Nowosielec.

W poniedziałek 24 maja zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na fragmencie trasy S19 należącym do szlaku Via Carpatia. Utrudnienia pojawią się w rejonie węzła budowanego pomiędzy miejscowościami Nisko i Nowosielec. Ruch w stronę Rzeszowa będzie się odbywał "bypassem" i prawym pasem jezdni. Ruch w stronę Lublina zostanie skierowany na nowo wybudowany wiadukt.

Zobacz wideo Przejazd nowym tunelem pod Ursynowem. GDDKiA opublikowała film

Jedna z najważniejszych dróg w Polsce

Via Carpatia to jedna z najważniejszych dróg nie tylko w Polsce. To europejska trasa, która ma połączyć południe z północą kontynentu. Docelowo droga pozwoli przejechać z Grecji (Saloniki) aż do Kłajpedy, litewskiego portu nad Bałtykiem. Przebiega przez Grecję, Bułgarię, Rumunię, Węgry, Słowację, Polskę i Litwę. Wszystkie te kraje liczą, że gotowa trasa rozwinie handel i pozwoli się wzbogacić regionom leżącym wzdłuż niej. W Polsce Via Carpatia w znacznej mierze będzie się pokrywać z drogą ekspresową S19. 570-kilometrowa S19 to ekspresówka przebiegająca przez wschodnią część kraju. Łączy granicę ze Słowacją, Rzeszów i Lublin z Białymstokiem, a dalej pozwoli pojechać na Białoruś.

Utrudnienia od 24 maja na węźle na trasie S19Utrudnienia od 24 maja na węźle na trasie S19 GDDKiA Rzeszów

Utrudnienia od 24 maja na węźle na trasie S19Utrudnienia od 24 maja na węźle na trasie S19 GDDKiA Rzeszów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.