Wyjątkowy Mustang trafi pod młotek. Wyjątkowy był również właściciel

Ford Mustang, to auto, które cieszy się duża popularnością. Stare modele są wyjątkowe, bo nadały kierunek, który jest kontynuowany nawet we współczesnych odmianach tego modelu. Jest jednak pewien Mustang, który był wyjątkowy nawet w czasach, gdy był wyprodukowany.

Jakie są zalety posiadania własnej firmy motoryzacyjnej i nadal funkcjonować w jej strukturach? Zdecydowanie pewność zatrudnienia, ale także dostęp do najciekawszych projektów swojej marki. Takie właśnie szczęście miał Henry Ford II, dla którego stworzono Forda Mustanga widocznego na zdjęciach.

Ford Mustang Henry'ego Forda IIFord Mustang Henry'ego Forda II Barrett-Jackson

Auto pochodzi z 1966 roku i w przyszłym miesiącu trafi na aukcję Barrett-Jackson. Mustang ten ma wyjątkowy lakier Raven Black oraz biały otwierany elektrycznie dach. Inne godne uwagi elementy, to światła przeciwmgielne na grillu, podwójny układ wydechowy, boczne paski i „specjalnie stylizowane stalowe koła". Mówiąc o specjalnych akcentach, drzwi zdobią niestandardowe naszywki „HF II", co jest oczywiście skrótem od Henry Ford II.

Może brązowe wnętrze nie zachwyca, ale trzeba mieć na uwadze, że nie było oferowane w standardowych Mustangach, natomiast przednie siedzenia pochodziły z modelu Mercury Cougar z 1967 roku. Do tego pojazd wyposażony jest w system stereo AM/8-track, a na kierownicy, kluczykach i klamrach od pasów bezpieczeństwa również widnieją inicjały „HF II".

Pod maską znalazł się silnik V8 4,7 litra generujący 275 KM mocy. Do tego zestrojony był z 4-biegową manualną skrzynią. Z innych dodatków auto posiadało wspomaganie układu kierowniczego i zmodyfikowany układ hamulcowy na przedzie, które nie były dostępne w standardowym Mustangu GT.

Ford Mustang Henry'ego Forda IIFord Mustang Henry'ego Forda II Barrett-Jackson

Kabriolet większość swojego życia spędził na terenie Francji. Posiada pełną dokumentację, w tym list od Dyrektora ds. Komunikacji Ford France stwierdzający, że „Ford Mustang o numerze seryjnym 6F08K285715 był pojazdem zamówionym przez Forda dla Henry'ego Forda II podczas jego pobytu we Francji. Auto posiadało specjalne wykończenie, malowanie i skórzaną tapicerkę."

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.