Robert Lewandowski i jego koledzy z FC Bayern Monachium będą mieli gdzie ładować auta służbowe. Audi stawia ładowarki na stadionie Allianz Arena 21

Robert Lewandowski będzie miał możliwość ładowania auta służbowego podczas treningów na Allianz Arena 21. Audi uruchamia tam 21 nowych punktów ładowania i zapowiedziało, że to jeszcze nie koniec.

Audi i FC Bayern Monachium już od jakiegoś czasu mają wiele wspólnego. Po pierwsze marka motoryzacyjna jest partnerem zespołu od 2002 r., a po drugie od 2011 roku jest również udziałowcem. Nic, więc dziwnego, że piłkarze klubu, w tym Robert Lewandowski jeżdżą autami spod znaku czterech pierścieni – e-tron i e-tron Sportback, a już niedługo również odmianą GT.

Audi stawia punkty ładowania na Allianz Arena 21Audi stawia punkty ładowania na Allianz Arena 21 Audi

W zeszłym roku na stadionie Allianz Arena 21, macierzystym miejscu klubu, Audi uruchomiło kilka szybkich ładowarek e-tron Charging Service (eCS), a teraz oddało do użytku 21 nowych punktów. W sumie dotychczas przygotowało 38 takich miejsc, gdzie można szybko naładować swoje auto elektryczne. Nie jest to ponoć ostatnie słowo marki.

FC Bayern dzięki postawieniu na zelektryfikowaną flotę swoich pojazdów zredukował emisję poniżej 95 gramów CO2/km.

Audi oferuje już 220.000 punktów eCS w całej Europie, w sumie 26 krajach.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.