Rosjanie bawią się oponą zimową z kolcami i rozpędzają ją do wysokich prędkości [WIDEO]

Nie raz Rosjanie udowadniali, że ich sposób myślenia i działania jest z goła inny niż w pozostałych częściach globu. Teraz znana grupa z portalu YouTube Garage 54 zabawili się tanią oponą zimową i sprawdzają jej wytrzymałość.

Co by się stało jakby tanią oponę zimową z kolcami rozpędzić do 620 km/h? Większość ludzi, nawet by nie wpadła na taki pomysł, ale Rosjanie z Garage 54 zdecydowali się sprawdzić.

 

Swoje poprzednie dzieło, czyli dwie Łady połączone bokami zdecydowali się odseparować od siebie, ale pomiędzy nie wsadzić koło z oponą zimową Nokian Hakkapeliitta 8 z kolcami, które nie zostały usunięte. Oficjalnie ta opona może jechać z maksymalną prędkości 190 km/h. Zatem wspomniane 620 km/h powinno rozszarpać ją w drobny mak.

Oczywiście można by było to sprawdzić działanie tej prędkości na oponie przeznaczonej do wysokich prędkości, ale gdzie tu zabawa? Opona rozpędza się do 5600 obrotów na minutę, a należy pamiętać, że tego typu opona może się rozpędzić jedynie do 1800 obr./min. Guma powinna się rozciągnąć, a wzmocnienia wewnątrz puścić. Nic jednak takiego się nie stało. Niemniej była to ostatnia przejażdżka tego produktu.

Znając twórców, prawdopodobnie jeszcze zobaczymy tę oponę przy kolejnym ich pomyśle.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.