Jeep z silnikiem Hondy? Jak najbardziej, ale dla dzieci

Na stronie Sotheby's pojawiła się interesująca aukcja. Na sprzedaż trafił Jeep z silnikiem Hondy. To najsłodsze auto, jakie ostatnio można było zobaczyć.

Na stronie RM Sotheby’s pojawił się Jeep z silnikiem Hondy, wzorowany na tych klasycznych z II Wojny Światowej. Jednak to nie jest pełnowymiarowe auto, a pojazd dla dzieci. Jednak nie można traktować go, jako zabawki.

Dziecięcy Jeep zasilany silnikiem HondyDziecięcy Jeep zasilany silnikiem Hondy RM Sotheby's

Auto zbudowane zostało przez firmę East Coast Mini Classics z Sanford w stanie Maine. Wykorzystano w nim oryginalne akcesoria z dużych Willysów z lat 1941-45. Zespawana stal umieszczona jest na ramie rurowej. Ma wyściełane ławki i jest wyposażony w oryginalne akcesoria wojskowe, takie jak kanister, manierki i torby do przechowywania.

Pod maską znalazł się silnik Hondy o mocy 13 KM. Z innych danych technicznych można wymienić hydrauliczne hamulce tarczowe z hamulcem ręcznym, układ kierowniczy z zębatką, zawieszenie na wszystkie koła, jest również wydech ze stali nierdzewnej umieszczony na jednym z boków.

Miniaturowy Jeep wyposażony jest również w osprzęt terenowy, jak wyciągarka, zapasowe koło, hak. Ma również dodatkowe oświetlenie i alternator.

Dziecięcy Jeep zasilany silnikiem HondyDziecięcy Jeep zasilany silnikiem Hondy RM Sotheby's

Aukcja kończy się za dwa dni i w momencie pisania cena, która wyświetla się na stronie domu aukcyjnego to 11 tys. dolarów.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.