Kolejny hipersamochód elektryczny. Tym razem włoski i ma ponad 2 tys. koni

Milionerzy i miliarderzy na całym świecie najwyraźniej znudzili się już zwykłymi hipersamochodami i oczekują czegoś więcej, bo jak grzyby po deszczu pojawiają się doniesienia o nowych elektrycznych tego typu pojazdach. Oto Estrema Fulminea.

Estrema Fulminea to włoski, elektryczny hipersamochód. Będzie to pierwszy pojazd firmy Automobili Estrema, założonej przez byłego europejskiego udziałowca Fiskera – Gianfranco Pizzuto. Siedziba mieści się w Modenie.

Estrema Fulminea – co w niej takiego wyjątkowego?

Akumulator ma być tym, czym wyróżnia ten pojazd na tle innych. Według producenta, będzie to pierwszy hipersamochód dopuszczony do ruchu ulicznego z „hybrydowym” akumulatorem, który łączy w sobie ogniwa półprzewodnikowe z ultrakondensatorami.

Estrema FulmineaEstrema Fulminea Automobili Estrema

Dwa różne typy ogniw nie są ze sobą de facto połączone, znajdują się w dwóch różnych obudowach. Ultrakondensatory zamontowane są w pobliżu przedniej osi, natomiast większy akumulator litowo-jonowy znajduje się za kabiną, ale przed tylną osią. Rezultatem tego jest bateria o pojemności 100 kWh. Producent spodziewa się również, że akumulatory będą ważyć poniżej 300 kg, a cały pojazd będzie miał masę własną zaledwie 1507 kg.

Koenigsegg RegeraCo trzeba zrobić przed przekazaniem Koenigsegga Regery klientowi? Rozpędzić go do 300 km/h. To standardowa procedura [WIDEO]

Układ napędowy składa się z czterech silników elektrycznych o łącznej mocy 2068 KM. Fulminea ma przyspieszać od 0 do 320 km/h w mniej niż 10 sekund, oferując szacunkowy zasięg jazdy 520 km w cyklu WLTP.

Estrema FulmineaEstrema Fulminea Automobili Estrema

Estrema Fulminea zostanie oficjalnie zaprezentowana 13 maja w Muzeum Motoryzacyjnym w Turynie. Automobili Estrema twierdzi, że pierwsze dostawy do klientów nastąpią w drugiej połowie 2023 r.

Zobacz wideo
Więcej o: