Kia zmienia nazwę. Już formalnie bez "Motors"

Kia stawia na mocną zmianę wizerunku i podążanie za elektryfikacją. Niedawno marka zmieniła logo, a teraz polski oddział zmienia też... nazwę. Koreański producent samochodów nad Wisłą to już nie Kia Motors Polska, a po prostu Kia Polska.

Podążanie z duchem czasu wymaga zmian. A marka Kia pokazuje, jak powinna wyglądać prawdziwa (r)ewolucja. Po unowocześnieniu i elektryfikacji gamy modelowej, nowym jeżyku stylistycznym i nowym logo na całym świecie, przyszedł czas na zmiany na własnym podwórku. Kia Motors Polska formalnie zmieniła nazwę na Kia Polska. Podobna zmiana dotyczy także Kia Europe.

Zobacz wideo Najważniejsza premiera marki KIA w 2020 roku i najnowocześniejszy samochód tego producenta. Jak sprawdza się na drodze?

Zarówno w Polsce, jak i w Europie, Kia oficjalnie zarejestrowała nową nazwę i logo, które odzwierciedlają nową wizję marki. Kia zmienia się w dostawcę zrównoważonych środków transportu, rozszerza działalność o nowe obszary biznesowe i przyspiesza rozwój samochodów nowej generacji, które będą przyjazne środowisku.

Nie tylko samochody

Zmiana nazwy z Kia Motors Europe na Kia Europe oraz z Kia Motors Polska na Kia Polska jest zgodna z długoterminową strategią "Plan S" marki zaprezentowaną w ubiegłym roku. Nowa strategia ma pomóc firmie objąć pozycję lidera zrównoważonej mobilności. Chodzi w niej nie tylko o samochody elektryczne nowej generacji, ale również rozwiązania i usługi z zakresu mobilności. Jednocześnie dzięki wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych i materiałów pochodzących z recyklingu, Kia będzie promować produkcję w sposób zrównoważony.

Rozwój marki Kia koncentruje się teraz na popularyzacji samochodów eklektycznych typu BEV. W tym celu, do 2026 roku, planujemy wzbogacić gamę modeli na świecie o siedem nowych aut tego typu. Wśród nich znajdą się hatchbacki i SUV-y należące do różnych segmentów. Dzięki zastosowaniu w ich konstrukcji nowej modułowej platformy E-GMP, każde z tych aut będzie zapewniało duży zasięg i szybkie ładowanie. Pierwszy etap nowego ekscytującego wyzwania dla marki Kia rozpoczął się w marcu tego roku wraz z premierą EV6, nowego elektrycznego crossovera

– mówi Leszek Sukiennik, dyrektor zarządzający Kia Polska.

Kia EV6 GTKia EV6 GT fot. Kia

Kia EV6 GTKia EV6 GT fot. Kia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.