Genesis chce wejść z impetem do Europy. Zawalczy z luksusową niemiecką świętą trójcą

Genesis głównie znany jest ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Niedawno wszedł do Chin, a latem tego roku wejdzie na niektóre rynki europejskie.

Genesis patrząc na to jak sobie radzi w innych zakątkach świata można powiedzieć, że radzi sobie co raz lepiej. Luksusowe auta de facto pochodzące od Hyundaia to dosyć ciekawa alternatywa dla niemieckiej świętej trójcy – Audi, BMW, Mercedes-Benz.

Włodarze tej koreańskiej marki doszli jednak do wniosku, że przyszedł czas, aby wejść na rynek europejski. Pierwszymi modelami, które będą dostępne to G80 sedan i GV80 SUV. Później dołączy do nich G70 i GV70. Do tego na rynek trafi również zelektryfikowana wersja G80. Genesis zapowiedziało również, że na europejskie drogi przygotują dwa specjalne modele tylko elektryczne.

Marka zapewnia, że ich modele są przygotowane na europejskie drogi i są opracowywane w zakładzie rozwojowym Hyundaia w Niemczech. Miały też ponoć okazję przejechać się i sprawdzić na torze Nurburgring.

Pilotażowymi rynkami, na których będzie sprzedawany Genesis to Niemcy (Monachium), Szwajcaria (Zurych) i Wielka Brytania (Londyn). Będzie można również zamawiać auta online. Aby ułatwić proces zakupu nowych samochodów i zapewnić bezstresowe doświadczenie, marka wyznaczy „Osobistego Asystenta Genesis”.

Czas pokaże czy koreańska marka premium jest w stanie zagrozić starym wyjadaczom na Starym Kontynencie.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA