21-latek usłyszał wyrok. 24 lata więzienia za zabicie kobiety z dzieckiem podczas ulicznego wyścigu [WIDEO]

Wielkie oczy 21-latka z Florydy stały się internetowym viralem. To jego reakcja na wyrok - ma odsiedzieć 24 lata w więzieniu za to, że podczas ścigania się po publicznej drodze potrącił młodą matkę z roczną córką w wózku. Obie zginęły na miejscu.

Od kilku dni w internecie popularne jest wideo, na którym można oglądać reakcję 21-latka dowiadującego się od sędziego, że spędzi w więzieniu kolejne 24 lata. Kryjąca się za tym historia jest tragiczna, niemniej poziom mimiki skazanego robi wstrząsające wrażenie pomimo maski. Można się o tym przekonać na poniższym nagraniu (moment ogłoszenia wyroku zaczyna się w przed ósmą minutą filmu, dokładnie 7:46).

 

Za co dokładnie został skazany Cameron Herrin? 23 maja 2018 roku ścigał się na ulicy Bayshore Boulevard w Tampie na Florydzie ze swoim kolegą. W czasie ulicznej rywalizacji doprowadził do poważnego wypadku. Herrin dostał sportowy samochód dwa dni wcześniej. Był prezentem od rodziców za skończenie uczelni.

Potrącił 24-latkę, która prowadziła wózek ze swoją roczną córką. Obydwie zginęły na miejscu. Biegli stwierdzili, że Herrin rozwinął prędkość ponad 160 km/h. Z tego powodu matka i córka nie miały żadnych szans na przeżycie.

Amerykańskie media nagłaśniają tę sprawę. Chcą, aby bezwzględny wyrok sądu był przestrogą dla młodych kierowców w USA, choć powinien skłonić do refleksji ludzi na całym świecie i w każdym wieku. 

Większości komentujących film trudno jest postawić się w roli 21-latka, który następne 24 lata swojego życia spędzi w więzieniu. Z drugiej strony nie czują współczucia w stosunku do kogoś, kto przez brawurę pozbawił życia młodą matkę i jej córkę. 

Zero sympathy from me. Sorry. I fee a lot worse for the father who lost everything (Zero współczucia z mojej strony. Wybaczcie. Znacznie gorzej czuję się, gdy pomyślę o ojcu, który stracił wszystko)

- napisał jeden z komentujących.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.