Kradzieże katalizatorów. Policja znalazła amfetaminę, a. potem rozbiła całą szajkę złodziei

Od nitki do kłębka. Tak mówi stare przysłowie. Policjanci zatrzymujący kierowcę do rutynowej kontroli musieli się bardzo zdziwić, co było potem.

23 kwietnia, wieczorem policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli Mercedesa z 26-letnim kierowcą z gminy Myślenice. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę, co automatycznie znaczyło, że zostaje zatrzymany. Okazało się też, że mężczyzna kilkakrotnie ukradł benzynę ze stacji. Jednak przede wszystkim, 26-latek podejrzewany był o kradzieże katalizatorów na terenie m.in. powiatu myślenickiego i wadowickiego. Po przeszukaniu jego posesji znaleziono katalizatory i koła z felgami aluminiowymi skradzionymi z jednego z komisów. W pomieszczeniach znaleziono natomiast narzędzia służące do wycinania.

Podejrzany przyznał, że na pomysł przestępstwa wpadł ze swoim młodszym kolegą (21-lat) w październiku ubiegłego roku. Od tamtej pory wycinali katalizatory na terenie Wadowic i Myślenic. W późniejszym czasie do duetu rabusiów dołączył 32-latek. Wycięte katalizatory sprzedawali następnie w Krakowie. Na domiar złego, w lutym tego roku okradli domek letniskowy, a „fanty” sprzedali w lombardzie. Później 26-latek już sam, a czasem ze starszym kolegą kontynuował proceder wycinania katalizatorów. Policja ustala skalę kradzieży i poszkodowanych.

Od maja policjanci zatrzymali już ponad 23 tys. praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanymMandat za brak prawa jazdy. Zapłacisz go nawet, jak masz uprawnienia. Przez kod

W efekcie postępowania, zarzuty zostały postawione trzem mężczyznom. 26-latek z Myślenic odpowie za kradzież, kradzież z włamaniem, oszustwa i za posiadanie narkotyków. 21-latek z powiatu wadowickiego odpowie za kradzieże katalizatorów, włamanie oraz posiadanie narkotyków. 32-latek, również z powiatu wadowickiego usłyszał zarzuty kradzieży katalizatorów oraz sprzedawania środków odurzających. Całej trójce grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo