Majówka 2021. Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach

Przyszedł czas majówkowy. Polacy chętnie wyjadą, na działki czy w inne miejsca, a jak wiadomo wzmożony ruch oznacza ryzyko większej ilości wypadków. Policja jest już gotowa na weekendowe wyzwania na drodze.

Jak co roku, przy okazji wydłużonych weekendów na drogach pojawia się więcej kierowców. Jedni się śpieszą, drudzy są tzw. „niedzielnymi kierowcami”, a inni nieodpowiedzialnie wsiadają za kierownicę pod wpływem. Polska policja jest już gotowa na wzmożony ruch i zapowiedziała, że będzie więcej kontroli na drodze. Również grupa SPEED wyruszy na trasy by na bieżąco pilnować porządku.

Funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców, prędkość oraz właściwe zachowanie na drodze. Szczególny apel kierują do kierowców jednośladów. Ze względu na wzrost popularności motocykli, policja prosi, aby prowadzący takie pojazdy w szczególności uważali, jasno komunikowali manewry. Natomiast do prowadzących auta, żeby upewniali się, że w zasięgu ich manewru nie było motocykla.

Oczywiście ze względu na pandemię koronawirusa, policjanci będą też zwracali uwagę na kwestię zasłaniania ust i nosa przez podróżujących i będą przykładać wagę do przepisów sanitarnych.

W analogicznym okresie z zeszłego roku doszło do 185 wypadków, w których zginęło 26 osób, a 208 odniosło obrażenia. Zatrzymano również 1111 nietrzeźwych kierowców.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.