Aston Martin oddaje hołd modelowi DBR1. V12 Speedster w stylu retro

Co jakiś czas firmy motoryzacyjne lubią wypuszczać specjalne wersje swoich obecnych modeli, które wzorują się na jakiś ważnych modelach z ich historii. Teraz przyszła pora na Astona Martina i połączenie V12 Speedster z DBR1.

Aston Martin V12 Speedster zyskał specjalny pakiet retro nawiązujący do sławnego modelu DBR1. Wspomniany oryginał to zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans z 1959 roku z Carrollem Shelby i Royem Salvadorim za kierownicą.

Aston Martin V12 Speedster z pakietem retro DBR1

V12 Speedster z pakietem retro DBR1 pomalowany będzie na miętową zieleń, plus do tego zyska białe kółka na masce i drzwiach podobnie jak oryginał. Grill natomiast został wykończony w kolorze srebrnej satyny. Auto porusza się na 21-calowych felgach, pomalowanych na czarną satynę.

Aston Martin V12 Speedster z pakietem retro DBR1Aston Martin V12 Speedster z pakietem retro DBR1 Aston Martin

We wnętrzu znajdziemy mix kilku materiałów. Dominująca jest skóra Conker, techniczna tkanina Viridian Green i skóra Caithness. Poza tym znajdzie się również miejsce na włókno węglowe i satynowe łopatki do zmiany biegów. Dla kierowcy i pasażera przewidziano również kaski w kolorze nadwozia.

Moc auta pochodzi z silnika V12 z podwójnym turbodoładowaniem, o pojemności 5,2 litra. Jednostka ta generuje 700 koni mechanicznych i 753 Nm momentu obrotowego. Moc przekazywana jest przez automatyczną, 8-stopniową skrzynie na tylne koła. Sprint od 0 do 100 km/h jest w stanie przebyć w 3,4 s., natomiast prędkość maksymalna wynosi 319 km/h. Musi to być wyjątkowe przeżycie jak na auto, które nie ma przedniej szyby i dachu.

Aston Martin nadal przyjmuje zamówienia na V12 Speedster i w planach ma wyprodukować zaledwie 88 sztuk tego modelu. Nie ma informacji czy pakiet nawiązujący do DBR1 zmienia cenę auta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.