Kamper na bezdroża z sypialnią na piętrze. Wysocy ludzie nie będą musieli się schylać

Kampery w Europie najczęściej budowane są na bazie Fiata, Peugeota czy IVECO i nadają się do tego by przemieszczać się po autostradach. Amerykanie bawią się bardziej na poważnie i czasem lubią wyjechać w teren, dlatego ich kampery muszą sprostać takim zadaniom.

Firma EarthCruiser tworzy terenowe kampery na bazie chociażby Forda z serii F. Właśnie zaprezentowali ich najnowszy model Terranova.

EarthCruiser Terranova – dla wysokich ludzi

Terranova ma podnoszony dach, dzięki czemu osoby o wzroście 195 cm są w stanie poruszać się po wnętrzu całkowicie wyprostowane. Łóżko znajduje się nad kabiną pickupa. Podnoszony dach posiada 8 okien z moskitierami.

EarthCruiser TerranovaEarthCruiser Terranova EarthCruiser

Górna część sypialniana posiada standardowej wielkości łóżko dwuosobowe, schowki i lampki. Aby się tam dostać należy wejść po szufladach, które pełnią funkcję schodów. Firma zapewnia, że to wygodniejsze i prostsze rozwiązanie niż typowa drabina.

Na dole znajduje się część wypoczynkowa z siedzeniami dla czterech dorosłych osób. Stół tam zainstalowany przesuwa się góra-dół i przód tył, w zależności od potrzeb użytkowników. W razie potrzeby również tę przestrzeń można przekształcić w miejsce do spania o długości 193 cm.

W aneksie kuchennym znajduje się zlew, płyta grzewcza i lodówka. Wśród udogodnień jest również toaleta.

Wewnątrz znalazł się również panel do kontrolowania pojazdu i jego funkcji, m.in. opuszczania i podnoszenia dachu czy sprawdzania zużycia napięcia.

Do budowy Terranovy wykorzystano włókno szklane i materiały do budowy łodzi. Poza tym użyto kompozyty z rdzeniem piankowym i izolację, która utrzymuje ciepło w chłodniejsze dni.

EarthCruiser TerranovaEarthCruiser Terranova EarthCruiser

Aby dać dodatkową przestrzeń załadunkową, producent pozostawił pustą przestrzeń pod podłogą, która pozwala również na dostęp do hydrauliki auta w tym pompy.

Cena takiego pojazdu zaczyna się od 289.000 dolarów. EarthCruiser zapowiedział również stworzenie swojego pojazdu na bazie Chevroleta i RAM-a, ale nastąpi to dopiero w 2022 roku.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.