Pamiętacie Volkswagena Polo? Właśnie otrzymał nową twarz

Tradycyjne samochody miejskie pozostają w cieniu kolejnych SUV-ów, crossoverów i elektryków, ale wciąż sprzedają się nieźle. Jeden z miejskich klasyków, Volkswagen Polo, właśnie otrzymał w nagrodę modernizację.

Zmiany nie są wielkie. Mimo to warto zwrócić na niego uwagę. Volkswagen Polo jest jednym z najbardziej dojrzałych samochodów w swojej klasie. Teraz dorósł jeszcze bardziej. Nowe Polo otrzymało między innymi zmieniony wygląd przedniego oraz tylnego pasa nadwozia.

Teraz każda wersja małego Volkswagena będzie miała diodowe reflektory i tylne lampy. W kabinie standardem stał się cyfrowy kokpit, czyli wielofunkcyjny ośmiocalowy wyświetlacz zamiast klasycznych wskaźników. Pewnie nie opłacało się ich wytwarzać do najtańszych wersji miejskiego Polo. Tak jest taniej i lepiej dla wszystkich: producenta oraz klientów.

Równocześnie z cyfrowym kokpitem pojawił się seryjnie oferowany system multimedialny w najprostszej wersji i wielofunkcyjna kierownica z przyciskami, które pozwalają nim wygodnie sterować. Seryjna ma być również manualna klimatyzacja. W wyposażeniu dodatkowym niektórych zadebiutował układ częściowo automatycznej jazdy IQ.DRIVE Travel Assist.

Volkswagen PoloVolkswagen Polo fot. Volkswagen

Zobacz wideo W Studiu Biznes pojawił się nowy elektryczny Volkswagen ID.4, samochód roku WCOTY

Inne teraz dostępne opcje to matrycowe reflektory LED IQ.LIGHT oraz dotykowy panel sterowania automatyczną klimatyzacją. Do tej pory takie funkcje były oferowane w Volkswagenach wyższej klasy poczynając od Golfa. Podobno teraz wszystkie wersje Polo będą wyposażone w dwa elementy podnoszące bezpieczeństwo: układ utrzymujący auto w pasie ruchu oraz centralną poduszkę powietrzną dla osób siedzących z przodu.

Zmieniły się też możliwe konfigurację wyposażenia. Polo po modernizacji będzie dostępne w czterech specyfikacjach: standardowej, Life, Style i R-Line. Najdroższy model łatwo rozpoznać na ulicy dzięki inaczej stylizowanym zderzakom i wlotom powietrza o sportowym wyglądzie. Będzie też fabrycznie wyposażony w reflektory LED IQ.LIGHT i 16-calowe obręcze kół z lekkich stopów.

Odświeżony Volkswagen Polo będzie dostępny w salonach tej marki w większości krajów Europy już od maja 2021 roku a, model sprzed modernizacji można teraz kupić z rabatem w wysokości 5000 zł.

Volkswagen PoloVolkswagen Polo fot. Volkswagen

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.