Wiosna to dobry czas na... przegląd klimatyzacji. Masz Forda? Masz łatwiej!

Wiosna to idealny moment na przygotowanie klimatyzacji do lata. Co trzeba zrobić, aby schładzacz nie zawiódł w czasie upałów? I czemu właściciele Fordów mają łatwiej?

Czemu to akurat wiosną warto wykonać przegląd klimatyzacji? Powody są przede wszystkim dwa. Po pierwsze zima stanowi szczególnie trudny okres dla układu wentylacji. To moment, w którym w kanałach gromadzi się duża ilość wilgoci. A wilgotne i ciepłe środowisko jest idealne do rozwoju bakterii i drobnoustrojów szkodliwych dla zdrowia. Po drugie klimatyzacja zdezynfekowana i sprawdzona wiosną nie zawiedzie kierowcy latem. Tym samym dużo łatwiej będzie mu poruszać się autem w czasie upałów.

Przegląd klimatyzacji: na czym polega?

Na czym polega serwis klimatyzacji w samochodzie? Mechanik w czasie wykonywania procedury w pierwszej kolejności sprawdza działanie podzespołów schładzacza. Następnie kontroluje je wzrokowo - w poszukiwaniu śladów ewentualnych uszkodzeń. Kolejnym punktem wizyty serwisowej jest wykonanie badania szczelności układu z wykorzystaniem chociażby promieni ultrafioletowych jak w Fordzie czy próba wydajności oraz pomiar temperatur. Na samym końcu mechanik przeprowadza dezynfekcję kanałów wentylacyjnych.

Przegląd klimatyzacji z Ford Economy: oferta dla Fordów 4+

Serwis schładzacza jest procedurą uniwersalną dla wszystkich marek samochodów. W każdym aucie wygląda podobnie. Czemu zatem właściciele Fordów mają lepiej niż inni kierowcy? Odpowiedź jest prosta i dotyczy usługi o nazwie Serwis Klimatyzacji Ford Economy. To oferta skierowana do pełnej palety pojazdów producenta w wieku powyżej czterech lat. Dotyczy takich modeli jak Ka+, Fiesta, B-Max, Focus, C-Max, Mondeo, Kuga, S-Max, Galaxy, rodzina Transita czy Ranger. Na czym polega jej przewaga? No właśnie - dotyczy ważnego parametru jakim jest cena.

Zobacz wideo 280 KM w aucie kompaktowym. Sprawdzamy, jak jeździ Ford Focus na sterydach

Ile kosztuje przegląd klimatyzacji w Fordzie?

Zazwyczaj za przegląd klimatyzacji w autoryzowanej sieci obsługi właściciel samochodu musi zapłacić co najmniej kilkaset złotych. W przypadku usługi Forda cena jest zdecydowanie niższa i wynosi zaledwie 99 zł. Co ważne rekomendowana wartość wizyty serwisowej dotyczy zarówno samej robocizny, jak i obejmuje koszt części. W jaki sposób można umówić wizytę? Najłatwiej jest znaleźć wolny termin w pobliskim ASO Forda za pośrednictwem sieci. Służy do tego dedykowana aplikacja FordPass, ewentualnie strona internetowa producenta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.